Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Zlatý míč se za rok 2020 nevyhlásí

Zlatý míč se za rok 2020 nevyhlásí

Zlatý míč se za rok 2020 nevyhlásí © 90min.com - Letošní výkony fotbalistů Zlatý míč neocení

1

Líbilo se

20.07. - Každoroční pře fanouškovské obce o to, jaký hráč by si měl odnést trofej pro nejlepšího fotbalistu planety, letos utichly předčasně. Francouzský sportovní magazín France Football, který prestižní individuální ocenění každoročně předává, jeho nadcházející vydání už nyní zrušil.

Blyštivá trofej tak zůstane bez majitele poprvé od roku 1956, kdy se stal vítězem premiérového ročníku Stanley Matthews z Blackpoolu. Zcela pochopitelný důvod k vynulování uplynulých šesti měsíců dala pořadatelům koronavirová pandemie. Šířící se infekce COVID-19 na několik měsíců pozastavila takřka všechny světové soutěže. Kupříkladu v USA se kopaná nestihla ani pořádně rozběhnout.

Věříme, že takto složité období nemůže a ani by nemělo být považováno za obyčejné. Ballon d´Or (francouzský název ocenění - pozn. autora) se znovu vrátí v roce 2021, aby znovu přinesl radost, která provázela ceremonie z posledních let," napsali zástupci France Football v oficiálním prohlášení.

O šanci na obhajobu Zlatého míče tedy přišel Argentinec Lionel Messi, s šesti prvenstvími historicky nejúspěšnějším laureátem ankety. Jako každý rok si však i nyní brousili na vítězství zuby také další fotbalisté. Velkou nadějí byl například pro polské fanoušky Robert Lewandowski, který se rozstřílel do famózní formy.

Vojtech Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články