Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Real Madrid, Inter a Bayern příští rok odehrají charitativní turnaj. Bude věnován zdravotníkům

Ostatní - Real Madrid, Inter a Bayern příští rok odehrají charitativní turnaj. Bude věnován zdravotníkům

Real Madrid, Inter a Bayern příští rok odehrají charitativní turnaj. Bude věnován zdravotníkům © Diario AS - Ilustrační foto

0

Líbilo se

20.05. - Koronavirová pandemie v posledních měsících otřásla celým světem a s jejími následky se budeme ještě přinejmenším několik let potýkat. Během nucené přestávky takřka všech evropských fotbalových soutěží se dohodly tři z nejvěhlasnějších klubů starého kontinentu na přátelském turnaji pro dobrou věc.

Oficiální sítě Bayernu Mnichov, Interu Milán a Realu Madrid včera přišly s velmi zajímavou zprávou. Vedení německého, italského i španělského celku společně zosnovala Evropský pohár solidarity (European Solidarity Cup), tedy sérii přípravných utkáních, kterou chtějí odměnit těžce zkoušené zaměstnance ve zdravotnictví.

Těžké váhy světové kopané si to rozdají ve formátu každý s každým. Trojice duelů se přitom rozprostře mezi všechny tři stadiony. Real přivítá Inter, který se zase na domácím San Siru střetne s Bayernem. Allianz Arena pak bude sledovat, jak mnichovský gigant vyzve Bílý balet.

Konkrétní datum zatím nepadlo, jisté však je, že se turnaj odehraje v průběhu příštího roku. Jako nejpravděpodobnější se jeví zařazení této soutěže do přípravy před sezónou 2021/22. Vše ovšem záleží na vývoji pandemie a bezpečnostních opatřeních.

Premiérový ročník Evropského poháru solidarity uspořádá v příštím roce Bayern, Real a Inter

Celá akce se přitom ponese v duchu společného boje proti nemoci COVID-19. Pro každé utkání bude určitá část vstupenek rozdána zdravotnickým pracovníkům. Kompletní výtěžek ze zápasů potom poputuje na konto italského a španělského zdravotnického systému, které se momentálně potýkají s nejhoršími čísly koronavirové nákazy v Evropě.

Zatímco Bayern už se o minulém víkendu vrátil do běžného režimu, Inter s Realem si ještě nějakou tu chvíli počkají. Serie A a La Liga už připravují povolenku pro skupinové tréninky, obě soutěže se však rozběhnou nejdříve v první polovině června. Bundesligový mistr již v neděli zvítězil 2:0 na půdě Unionu Berlín.

Vojt?ch Olšr / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články