Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Yaya Touré rychle zapomněl. Přestoupil do druhé čínské ligy

Ostatní - Yaya Touré rychle zapomněl. Přestoupil do druhé čínské ligy

Yaya Touré rychle zapomněl. Přestoupil do druhé čínské ligy © news.maxifoot.fr, fotbalportal.cz - Yaya Touré jde do druhé čínské ligy

1

Líbilo se

03.07. - Před dvěma lety prohlašoval, jak nechápe hráče, kteří odcházejí do Číny. Podle něj tito fotbalisté nemilují fotbal a hrají jej jen pro peníze. Jenomže teď Yaya Touré také vyslyšel toto vábení. V 36 letech přestupuje do týmu Qingdao Huanghai, který dokonce hraje až druhou nejvyšší čínskou soutěž. Bývalý hráč Barcelony a Manchesteru City rychle změnil názor.

Psal se rok 2017 a Yaya Touré tehdy prohlásil: „Vždy říkám, že kdybych měl jít do Číny, byl bych hodně naštvaný. Hrajete fotbal proto, že ho milujete, nebo proto, že chcete vydělat peníze?“

V letech 2007 až 2010 oblékal dres Barcelony. Poté až do roku 2018 byl hráčem Manchesteru City. S oběma kluby vyhrál celou řadu trofejí a patřil mezi nejlepší africké hráče.

V roce 2018 se po dvanácti letech vrátil do řeckého Olympiakosu. V lize ale nastoupil pouze dvakrát. V prosinci s tímto klubem rozvázal smlouvu.

Desátého května tohoto roku dokonce jeho agent prohlásil, že Yaya Touré končí s profesionální kariérou a dá se na trenérskou dráhu.

Teď je všechno jinak. Yaya Touré se v 36 letech vydává na čínské dobrodružství. Hráč z Pobřeží Slonoviny už do svého nového působiště těší.

„Je to velmi vzrušující mladý tým s velkým potenciálem. Sdílíme stejnou filozofii - hrát krásný fotbal. Bude mi velkou ctí hrát za tento klub.“

Tím klubem je Qingdao Huanghai, který hraje druhou čínskou ligu. Po polovině soutěže je na prvním místě s náskokem čtyř bodů na druhý Guizhou Zhicheng. Do čínské Superligy postupují dva nejlepší týmy. Yaya Touré by si měl odbýt svůj debut už v sobotu proti šestému Zheiyang Greentown.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Ministr - 05.07. Odpovědět

Snad nezapomenou na jeho narozeniny.

Ministr
balmain - 03.07. Odpovědět

tohle je jeden z nejvíc ubrečených pičusů v dějinách fotbalu

balmain

Bezcharakterní kokot jak všichni negři.

AVSuvorov
F4BRE - 03.07. Odpovědět

Ukázali mu dres a myslel si, že jde zpátky do Barcelony

F4BRE
FCBzUSA - 03.07. Odpovědět

Presne ale za barcu tak za city sem ho mel rad

FCBzUSA

Ne asi Smajlík 3

BlueFor16years
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články