Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Frajeřinka ho přišla pěkně draho. Nevydařený pokus o Panenku měl pro hráče nevídané následky

Ostatní - Frajeřinka ho přišla pěkně draho. Nevydařený pokus o Panenku měl pro hráče nevídané následky

Frajeřinka ho přišla pěkně draho. Nevydařený pokus o Panenku měl pro hráče nevídané následky © FotbalPortal.cz -

0

Líbilo se

25.04. - VIDEO Antonín Panenka může mít radost, že způsob zahrání pokutového kopu, který proslavil především on, je v poslední době tolik populární a našel si mnoho dalších stoupenců. K vidění jsou ale pochopitelně kromě pokusů úspěšných i ty, které se čas od času zkrátka nevydaří. Pro jednoho venezuelského fotbalistu měla ale neúspěšná exekuce dalekosáhlé následky.

Když se to povede, vypadá to nádherně. Jenže když to nevyjde podle představ, exekutor pokutového kopu a la Panenka je médii v podstatě označen za troubu a loosera. Čas od času se to ale prostě stane. Kromě zmařené možnosti vstřelit snadnou cestou branku svého týmu se ale v podstatě nic hrozného neděje. Nebo aspoň tak to chodí ve fotbalově „civilizovanější" Evropě.

Na jiných kontinentech totiž neproměněná penalta tímto riskantním způsobem může mít pro neúspěšného střelce následky mnohem dalekosáhlejší.

Jako například v Jižní Americe. V soutěži Copa Sudamericana proti sobě nastoupily kluby La Equidad z Kolumbie a Independiente de Campo Grande z Paraguaye.

O postupujícím rozhodovaly pokutové kopy a venezuelský fotbalista Independiente Brendix Parra se rozhodl pokořit protivníkova gólmana tradičním obloučkem přes gólmana, tedy Panenkou. Jenže ke vší smůle brankář Diego Novoa po prvotním náznaku skoku k jedné z tyček nedokonal svůj pohyb a zůstal uprostřed a Parra svůj pokus ani dostatečně nezvedl. Výsledek nemohl být jiný, než míč končící v moci gólmana.

Jenže to nejhorší neúspěšného střelce ještě čekalo. Nejenže kvůli němu Independiente nepostoupilo do dalšího kola, vedení se ho dokonce rozhodlo propustit.

„Vedení se rozhodlo vyhodit hráče kvůli tomu, jakým způsobem penaltu zahrál," uvedl prezident klubu Eriberto Gamarra.

Podle managementu klubu Parra připravil klub vyřazením o značné finanční prostředky. „Pokud bychom postoupili, každý hráč by si přišel na slušné peníze, 4.800 dolarů pro každého," řekl Gamarra.

Parra nyní čeká, až mu klub definitivně rozváže kontrakt. „Je to hodně složitá situace, ale život jde dál," posteskl si imitátor našeho Panenky.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články