Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » V Plzni vtipkovali, že Petržela bude v reprezentaci dělat tátu

Ostatní - V Plzni vtipkovali, že Petržela bude v reprezentaci dělat tátu

V Plzni vtipkovali, že Petržela bude v reprezentaci dělat tátu © zimbio.com - Milan Petržela

0

Líbilo se

04.10. - Záložník Milan Petržela připustil, že ve 33 letech už moc nečekal, že by se ještě mohl podívat do fotbalové reprezentace. Díky formě v Plzni se ale po roční odmlce vrátil zpět do národního celku a s mužstvem se dnes začal chystat na zápasy světové kvalifikace v Německu a s Ázerbájdžánem.

"Možná se mi dařilo, ale vůbec jsem nemyslel na to, že bych mohl být v reprezentaci. Furt jsem měl v hlavě ten můj věk, takže jsem si říkal, že trenér vezme spíš nějaké mladé kluky. Abych řekl pravdu, tak jsem to už vůbec neočekával," řekl novinářům na srazu reprezentace Petržela.

"Jsem rád, že jsem se tu zase mohl podívat po delší době. Samozřejmě je to příjemné, když se v tolika letech člověk dostane do reprezentace," dodal plzeňský pravý záložník.

Ve Viktorii vzbudila jeho nominace velký ohlas. "Něco proběhlo. Něco ve smyslu, že mají sraz staří páni, stará garda, že tady budu dělat tátu. Kluci si neodpustí něco takového prohodit, to k tomu patří a je to taky příjemné. Probírali jsme to zleva zprava, kluci mi to přáli," uvedl.

S novým reprezentačním koučem Karlem Jarolímem se dobře znají. Petržela pod ním v roce 2003 začal hrát ligu v Uherském Hradišti. "Vytáhl mě do ligy. Vzal si mě z Drnovic do Hradiště a dva roky jsem pod ním hrával. Sedli jsme si a máme spolu dobrý vztah. Líbí se mi, jak pracuje. Chce po hráčích, aby makali," řekl Petržela.

"Trenér mi před nominací volal a říkal, že pokud se nic vážného nestane, měl bych jet na sraz. Ptal se mě, jak vnímám, kdyby přišla pozvánka. Říkal jsem, že to je čest. Tak byl rád, že to tak beru tak pozitivně, že jsem to ještě nepověsil, nezabalil," doplnil Petržela.

Jarolím na Petrželovy začátku s úsměvem vzpomíná. "Vím, že tam tenkrát přišel klučík a já jsem říkal, jestli neposlali někoho jiného. On měl takové tílko a byl jak žáček. Ani ne jako dorostenec," smál se Jarolím. "Ale brzy nás z toho vyvedl a prokázal svou kvalitu," dodal kouč.

Petržela si současnou formu vysvětluje i tím, že se jako otec zklidnil. "Narodila se mi dcera, má rok a tři měsíce. Musím říct, že mě to nějak uklidnilo. Řeším ty věci trošku jinak, než jsem je řešil předtím," konstatoval Petržela.

Věří, že když se ukáže v dobrém světle, mohl by v reprezentaci zůstat i na další srazy. "Kdybych neměl formu, nebo na to neměl, tak tu nejsem. Určitě věřím, že bych mohl hrát. Bude záležet na mně, jak se ukážu. Nikde není psáno, že když se mi něco podaří, nemohl bych tu zůstat déle," řekl.

V sobotu ho čeká s týmem v kvalifikaci v Hamburku duel s obhájcem světového zlata Německem. Petržela věří, že reprezentanti předvedou odvážnější výkon než před třemi lety Plzeň, která v Lize mistrů prohrála na hřišti Bayernu Mnichov 0:5.

"Jít tam s poraženeckou náladou by byla ta největší chyba. Tehdy jsme dostali brzo gól a bylo těžké to brzdit. Spadla z nich ta nervozita a řádili o to víc. Věřím, že tak strašně obrovský rozdíl mezi námi není, aby nás nějak strašně přehrávali. Nikde není psáno, že bychom nemohli udělat nějakou senzaci," dodal.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články