Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Neshody vyhnaly legendárního Cruyffa z Ajaxu

Ostatní - Neshody vyhnaly legendárního Cruyffa z Ajaxu

Neshody vyhnaly legendárního Cruyffa z Ajaxu © theguardian.com - Johan Cruyff

0

Líbilo se

18.11. - Legendární nizozemský fotbalista Johan Cruyff už nechce pracovat jako poradce Ajaxu Amsterodam. Důvodem není nedávná diagnóza rakoviny plic, ale mocenský boj. Cruyffovi vadí klubová politika už několik let, teď ho dopálil vyhazov bývalého reprezentanta Wima Jonka z pozice ředitele mládeže.

"Uvědomil jsem si, že hlavní myšlenky mé vize v Ajaxu nejsou realizovány a čím dál víc mám pocit, že se tak děje záměrně. Končím," napsal ve svém sloupku v deníku De Telegraaf jeden z nejlepších hráčů historie, jenž s Ajaxem vyhrál osmkrát nizozemskou ligu a třikrát i Pohár mistrů evropských zemí.

Legendární útočník Ajaxu a později jeho trenér podrobil vedení klubu velké kritice. "Možná bychom měli koupit všechny akcie, abychom se vrátili k naší vlastní kultuře, s předsedou, který ví, co je třeba dělat," dodal osmašedesátiletý Cruyff. Za Ajax hrál 16 let a v roli trenéra ho vedl tři roky.

V Ajaxu momentálně působí český talent Václav Černý. Osmnáctiletý ofenzivní záložník či útočník prošel tamní mládežnickou akademií a na začátku této sezony se prosadil do A-týmu.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Se mu ani nedivím, Ajax kdysi chlouba evropské mládeže dneska stěží hrají ligu mitrů a už moc negenerují mladé talenty, naposled velký talent byl Ericsson pokud se nepletu, u nás v barce to samé, ted se do áčka dostane tak 1-2 hráči z mládeže a ještě sedí u nás, dneska už je ten fotbal fakt o velkých penězích pokud chcete být na vrcholu

ILOVEBarcelona
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články