Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG má políčeno na hvězdu Lazia. Prostředky chce získat z prodeje Herrery

Francie: Ligue 1 - PSG má políčeno na hvězdu Lazia. Prostředky chce získat z prodeje Herrery

PSG má políčeno na hvězdu Lazia. Prostředky chce získat z prodeje Herrery © SportMob - PSG se prý rozhodlo vzdát Andera Herrery na úkor jiného středopolaře

1

Líbilo se

29.06. - Už po roce ve francouzské metropoli by mohl znovu měnit dres Ander Herrera. Katarské vedení Paris Saint-Germain má v plánu bývalého záložníka Manchesteru United zpeněžit a obratem nabytou sumu investovat do jiného středopolaře, pro změnu z Lazia Řím. Klub z Parku princů chce tímto krokem osvěžit kádr.

Ještě před sezónou si nad Herrerovým příchodem mnuli Pařížané ruce. Rodákovi z Bilbaa po sedmi letech na Old Trafford vypršela smlouva a on se tak stal volným hráčem. To však nevydrželo dlouho. Už 4. července 2019 mu nový kontrakt předložilo PSG, které si pojistilo služby dvojnásobného španělského reprezentanta až do roku 2024.

Angažmá 182 centimetrů vysokého fotbalisty by se ovšem mohlo podstatně zkrátit. Dle posledních zpráv trenér Thomas Tuchel nebyl zcela spokojen s výkony Andera Herrery, jenž navíc vlivem četných zdravotních problémůnaskočil pouze do osmnácti soutěžních utkání. 30letý tvůrce hry už údajně figuruje na přestupní listině, kde mu jeho stávající zaměstnavatel přisoudil cenovkou mezi patnácti a dvaceti milióny eur.

Výdělek z prodeje by poté měl obratem putovat na nákup hvězdného Sergeje Milinkoviće-Saviće. Srbský tank se již několikátým rokem řadí mezi opory Lazia Řím, které letos zažívá pod trenérem Simonem Inzaghim nadmíru povedenou sezónu.

Milinković-Savić už byl v minulosti objektem zájmu vícero věhlasnějších klubů

O jeho odchodu za lepším se spekulovalo už po ročníku 2017/18, kdy nasázel úctyhodných dvanáct ligových gólů, osudový transfer ale pravděpodobně přijde až nyní, ve 25 letech. Jeho tržní hodnota mezitím stihla i zásluhou ekonomické krize klesnout na 64 miliónů eur.

Jednání jsou však v naprostém zárodku a to jak v případě Herrery, tak Milinkoviće-Saviće. Záměr PSG je ale v tomto případě snadno pozorovatelný. Defenzivně laděného Španěla, který exceluje především při držení míče a kombinační hře z obranných řad, chce nahradit ofenzivnější volbou, jež akce spíše zakončuje střelou z dálky nebo finální přihrávkou. Milinković-Savić navíc díky své statné postavě vyhrává naprostou většinu hlavičkových soubojů, čímž by pro v tomto ohledu nedokonalé PSG mohl být rovněž přínosem.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Milinkovic-Savic měl být dávno v United a Pogba v Realu, je přesně typem box-to-box hráče, kterého potřebujeme. Nechápu, že se tohle neupeklo uz dávno. 64M je zadarmo..

AVSuvorov
Kuzma - 29.06. Odpovědět

Protože po United vždycky chtěli 100 mil. A to i přes jeho slabší sezonu.

Kuzma

On to ale levný hráč rozhodně není i přes jeho nevyrovnané výkony, prodávat ho za míň jak 70-80 milionů je podle mě blbost

Tomguncz9

Savič tu hodnotu ale má. Ve francouzské lize ho bude škoda, pokud se dohodnou.

AVSuvorov
Danza - 29.06. Odpovědět

do united nikdo neposílá zboží levně

Danza
Reklama
Reklama
Nejnovější články