Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG se vzdalo Koulibalyho. Alternativu vidí ve slovenském stoperovi

Francie: Ligue 1 - PSG se vzdalo Koulibalyho. Alternativu vidí ve slovenském stoperovi

PSG se vzdalo Koulibalyho. Alternativu vidí ve slovenském stoperovi © 90min.com - O Milana Škriniara je zájem v Parku princů

0

Líbilo se

15.06. - Katarští šejci hledají posily na pozici středního obránce. V létě opustí tým jako volní hráči Thiago Silva a nadějný mladík Tanguy Kouassi, jejichž nepřítomnost původně měl kouči Tuchelovi vynahradit Kalidou Koulibaly. Vyjednávání s Neapolí ovšem padla a francouzský mistr se musel rychle přeorientovat na jiný italský klub. Zbystřit musí slovenští fandové.

Mnozí fotbaloví experti tvrdí, že Koulibaly dávno přerostl úroveň svého stávajícího klubu. Už šestou sezónou diriguje obrannou linii Neapole, ve 28 letech ale možná nastal čas na změnu. Na trhu platí senegalský silák za jednoho z nejžádanějších, však se jej také vehementně snažilo získat Paris Saint-Germain.

Hegemonovi Ligue 1 za pár měsíců bezplatně utečou zmiňovaní Silva s Kouassim a na Parku Princů potřebují alespoň jednu novou defenzivní volbu. Zájem o Koulibalyho byl velký, nakonec ale katarské majitele odradila požadovaná cena 110 miliónů eur. S nabídkou svého kapitálu se tedy pokusí uspět na další apeninské adrese.

V Interu Milán si totiž hýčkají slovenského stopera Milana Škriniara. Odchovanec Žiliny se na San Siro dostal přes osmnáctiměsíční zastávku v Sampdorii Janov a po boku zkušenějších borců Diega Godína a Stefana de Vrije extrémně vyrostl.

Koulibaly se Škriniarem se proti sobě v italské lize několikrát postavili

Klubů, které by momentálně třetímu týmu Serie A rády přebraly 25letý klenot, ovšem je podstatně více. V průběhu pozastavené sezóny se mluvilo kupříkladu o Barceloně, Manchesteru City či Manchesteru United. Škriniar zatím má ve městě módy platnou smlouvu do roku 2023, nárokovaná kupní cena by tedy měla víceméně odpovídat tržní hodnotě 48 milionů eur.

Otázkou však zůstává, zda Inter vůbec má pomyšlení na prodej pilíře své defenzivní linie. Vedení Nerazzurri si s letním příchodem vyhlášeného stratéga Antonia Conteho nastavilo vysoké cíle a plánuje obnovit zašlou slávu kdysi dominantního celku. Ve světlé zítřky organizace možná věří i samotný Škriniar, případný odchod by pro něj tedy nemusel představovat snadné rozhodování.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články