Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG uplatnilo opci na Icardiho. Za útočníka zaplatí Interu přes 50 miliónů eur

Francie: Ligue 1 - PSG uplatnilo opci na Icardiho. Za útočníka zaplatí Interu přes 50 miliónů eur

PSG uplatnilo opci na Icardiho. Za útočníka zaplatí Interu přes 50 miliónů eur © 90min.com - Kolik branek přidá v Paříži Mauro Icardi?

0

Líbilo se

01.06. - První velký letní přestup je na světě. Mauro Icardi měl v Paris Saint-Germain strávit ještě jeden měsíc na hostování, francouzský mistr se však rozhodl již nyní aktivovat nepovinnou opci na Argentincův trvalý přesun. I s bonusy může Interu Milán vyplatit bezmála šedesát miliónů eur.

Kvůli zranění Edinsona Cavaniho a nejasné situace kolem Neymara muselo PSG na konci loňského srpna jednat. Při problematickém stavu svých útočných řad sáhlo po Icardim, který dorazil na roční hostování. Součástí dohody byla možnost definitivního angažování vyhlášeného snajpra za padesát miliónů eur.

Uplynulo devět měsíců a jihoamerický forvard už si skutečně v Miláně může začít balit i poslední kusy oblečení. Oba zainteresované kluby včera oznámily Icardiho přestup. V Parku Princů podepsal 27letý fotbalista smlouvu do roku 2024 a pokud se mu pod Eiffelovou věží bude dařit, do kasy Interu poputuje až osm miliónů eur v bonusech.

Mauro Icardi tedy po četných konfliktech s konečnou platností opustí Inter, kam před ročníkem 2013/14 přišel ze Sampdorie Janov. Za nevrlým vztahem mezi útočníkem a jeho dnes už bývalým zaměstnavatelem z velké části stojí hráčova agentka a zároveň partnerka Wanda Nara. Ta svou kritikou vedení i zbytku mužstva opakovaně připravila svého přítele o kapitánskou pásku.

Edinson Cavani už nejspíše za PSG nenastoupí

Ačkoliv do země galského kohouta přišla 181 centimetrů vysoká „devítka” spíše jako záložní řešení, svou produktivitou katarské majitele přesvědčil. Bilance 20 soutěžních gólů znamená, že v dresu Paříže vstřelil branku průměrně každých 80 minut. Na poli Ligy mistrů mu na pět přesných zásahů stačilo pouhých šest zápasů.

Příchod osminásobného argentinského reprezentanta navíc stvrdil loučení Edinsona Cavaniho. Uruguayský konkurent je s 200 góly historicky nejlepším střelcem Paris Saint-Germain, koncem června mu však v hlavním městě Francie vyprší stávající kontrakt. Na prodloužení spolupráce se s vítězem předčasně ukončené Ligue 1 nedohodl.

Vojt?ch Olšr / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
pentoe - 02.06. Odpovědět

Sportovní sázky - Fotbal - Stolní tenis - Tenis. 100% zaručené informace!
www.netese.blogspot.cz

pentoe
Reklama
Reklama
Nejnovější články