Zpět na » Francie: Ligue 1 » V Ligue 1 je dobojováno. Titul obhájil tamní hegemon

Francie: Ligue 1 - V Ligue 1 je dobojováno. Titul obhájil tamní hegemon

V Ligue 1 je dobojováno. Titul obhájil tamní hegemon © Bleacher Report - Ilustrační foto - PSG s mistrovským titulem

0

Líbilo se

01.05. - Začátkem týdne proběhla zpravodajskými servery informace, že francouzská vláda zakázala ve své zemi profesionální fotbal až do 1. září tohoto roku. Takto přísná opatření se pochopitelně neslučovala s dohráním přerušeného ročníku, vedení Ligue 1 tedy muselo ve čtvrtek zasednout a rozhodnout o výsledcích sezóny 2019/20.

Velké sportovní akce nepovolíme dříve než v září. Fotbal ani jiné sporty nebude možné dohrát,” prohlásil před třemi dny premiér země galského kohouta Edouard Philippe. Těmito slovy definitivně zavrhl veškeré naděje na brzké obnovení profesionální kopané ve Francii.

Když se 13. března oficiálně pozastavil zápasový kolotoč, vedoucí Paris Saint-Germain mělo dvanáctibodový náskok na druhou Marseille. Ligový titul tudíž vcelku logicky připadl právě mužstvu z hlavního města. Pod Eiffelovou věží skončila trofej už potřetí v řadě, celkový počet devíti prvenství pak posunul PSG na třetí příčku historických tabulek.

Po mírně rozháraném vstupu do nového ročníku, kdy prohráli dva z úvodních sedmi duelů, Pařížané zařadili vyšší rychlostní stupeň a celé soutěži dominovali. Před koronavirovou pandemií neprohráli patnáctkrát v řadě.

Rozdat se pochopitelně musely také individuální ocenění, kde ostatně PSG také vládlo. Kylian Mbappé se s osmnácti góly podělí o zlatou kopačku s Wissamem Ben Yedderem z Monaka. Čtrnáct asistencí Ángela Di Maríi už ovšem nenašlo v lize konkurenta.

Trochu kontroverzní rozhodnutí učinil francouzský svaz v otázce postupů a sestupů. Přestože se tato sezóna zkrátila o porci deseti zápasů, poslední Amiens a Toulouse vystřídá v Ligue 1 Lorient a Lens. Amiens však již oznámilo, že bude proti rozhodnutí bojovat právní cestou.

Ligu mistrů v příštím ročníku okusí Rennes, Marseille a PSG, což zase vyvolalo zlobu na straně sedmého Lyonu. Ten se v době ukončení ligy nacházel na sedmém místě a poprvé v tomto století musí oželet účast v evropských pohárech.

Zákaz sportovních akcí ale uvedl do rozpaků také Park Princů. Paris Saint-Germain totiž společně s Lyonem figuruje v pavouku Ligy mistrů, pokud se však milionářská soutěž znovu rozběhne, oba celky budou muset nastoupit na neutrální půdě.

Vojt?ch Olšr / bleacherreport.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články