Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Jadon Sancho se vrací do Borussie Dortmund. Kluby se dohadují na hostování

Jadon Sancho se vrací do Borussie Dortmund. Kluby se dohadují na hostování

Jadon Sancho se vrací do Borussie Dortmund. Kluby se dohadují na hostování © iconsport.photo - Jadon Sancho

0

Líbilo se

03.01. - Fantastický fotbalista, jenž by si to ale měl honem rychle srovnat v hlavě, a také odejít z Manchesteru United. Alespoň tu druhou část, zdá se, Jadon Sancho plní. Na Old Trafford je ve velké nelibosti, naopak Borussia Dortmund tu vidí šanci, jak restartovat jeho kariéru, a zároveň pomoci sama sobě příchodem kvalitního hráče. Jednání o hostování jsou v závěrečných fázích.

Jadona Sancha vychoval Manchester City. Platil za obrovský talent, ale než vůbec dostal v prvním týmu šanci, odešel do Borussie Dortmund. Bylo mu teprve 18 let, když se stal skutečnou bundesligovou superstar. V Borussii si ho nemohli vynachválit. Jeho hodnota rostla do brutálních výšin. Za celkem 137 duelů zvládl 50 gólů a 64 asistencí. Mezi lety 2017-2021 byl jednou z největších postav Bundesligy. Pak si vybral Manchester United. Krok vedle. První sezóna vyloženě číselně zlá, druhá lepší, ale + problémy s Erikem ten Hagem.

Ten nejdříve mluvil o Sanchových psychických problémech. Z nizozemského kouče byl v očích veřejnosti najednou dobrodinec, který se stará o Sanchovo duševní zdraví, ale jakmile odešly výsledky a Sancho nehrál, fanoušci se přesunuli na druhou stranu. Je však zřejmé, že tady ta chyba není u ten Haga. Jadon Sancho už měl problémy se svou osobností v Manchesteru City. Proto tak vedení tolik neoplakávalo jeho odchod do Německa. Tahle sezóna je pro Sancha čistá katastrofa. Zimní odchod je povinností.

A ozvala se Borussia Dortmund. Ta v této sezóně není v ideálním rozpoložení a ofenziva nefunguje tak, jak by měla. Pokud by si tak Sancho dokázal vzpomenout na svou formu z před pár let, neprospělo by to výrazně jen jemu, ale celému klubu. Jednání mezi kluby jsou v závěrečných fázích. Sancho hostování chce, Manchester United ho je ochoten pustit, Borussia je navíc ochotná platit část jeho platu. Zdá se tak, že tu nejsou žádné překážky a stále mladý anglický křídelník se vrátí do Signal Iduna Parku.

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články