Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » Jak to ve skutečnosti bylo mezi Sadio Maném a Leroyem Saném?

Jak to ve skutečnosti bylo mezi Sadio Maném a Leroyem Saném?

Jak to ve skutečnosti bylo mezi Sadio Maném a Leroyem Saném? © iconsport.photo - Sadio Mané už z Bayernu odešel

2

Líbilo se

06.08. - Všichni si pamatujeme situaci, kdy po vypadnutí Bayernu v Lize mistrů Sadio Mané udeřil Leroye Saného. Mluvilo se o tom, že dostal pokutu až půl milionu eur. Kontext jsme ale nevěděli. Nyní už ano a vše je úplně jinak, než jsme asi předpokládali. Rozpovídal se o tom PR manažer Sadia Maného Bacary Cissé. Za všechno podle něj může právě "oběť" Sané.

Je to incident, kterým si Sadio Mané dost možná v Bayernu Mnichov podepsal ortel. Přicházel jako jeden z nejlepších hráčů Premier League za posledních 10 let, ale rozhodně nepřesvědčil. Čísla vyloženě hrůzostrašná neměl, ale jeho herní projev nebyl dobrý. Po vypadnutí ve čtvrfinále Ligy mistrů s Manchesterem City se reprezentant Senegalu dal do konfliktu se spoluhráčem Leroyem Saném, mimochodem synem bývalého reprezentanta Senegalu, což bude pro kontext důležité, a udeřil ho do obličeje. Jak to ale skutečně bylo?

„Každý, kdo má alespoń nějaké povědomí o evropském fotbale, ten ví, že Leroy Sané je hodně namyšlený, povyšuje se. Naopak Sadio je klidný a všude kde hrál, tam dokázal, že umí překonávat limity. O tomhle se napsalo hodně špatného. Hodně "špinavých" věcí se objevilo v německých médiích. Říkalo se, že Sadio dostal pokutu 500 tisíc eur. To jsou ale lži," začal Bacary Cissé, PR manažer Sadia Maného.

„Po tom všem se Leroy Sané Sadiovi omluvil. Proč? Protože to byla jeho chyba. On věděl, že to pos*al. Volal spoluhráčům, že poslal Sadiovi zprávu a ať na ní odpoví. Sadio jeho omluvu přijal ale s tím, že už se to nebude opakovat. Byl Sadio rasisticky napaden Leroyem? Ano byl. Nemůžu zabíhat do přesných detailů. Proto říkám, že je tady ze strany Bayernu nevděk. Jestli Sadiova barva kůže štvala Saného, tak i lidi ve vedení Bayernu, protože s tím vůbec nic nedělali a nepochopili, proč by tomuhle člověku měli platit peníze," vnesl do kauzy světlo Cissé.

Adam Novotný / twitter.com

Nejnovější články