Zpět na » 1. Bundesliga » Góly mají v genech. Haalandův 17letý bratranec dal letos za Molde už 64 gólů

1. Bundesliga - Góly mají v genech. Haalandův 17letý bratranec dal letos za Molde už 64 gólů

Góly mají v genech. Haalandův 17letý bratranec dal letos za Molde už 64 gólů © dailymail.co.uk - Albert Tjaaland

0

Líbilo se

07.03. - Střelecké geny asi mají v rodině. Zatímco Erling Haaland momentálně svými střeleckými statistikami v Borussii Dortmund udivuje Evropu, v Molde roste jeho sedmnáctiletý bratranec Albert Braut Tjaaland, který svými 64 góly v 37 zápasech za tým do 19 let ukazuje, že Norsku roste další velký útočník.

Blonďaté vlasy, vysoká postava, skvělá kontrola míče a hlavně čich na góly. Teď nemluvíme jen o Erlingu Haalandovi, ale také o jeho mladším bratranci Albertu Tjaalandovi, který přepisuje střelecké rekordy v mládežnickém týmu Molde.

Zatímco Haaland má na kontě už 43 gólů v 45 zápasech za Borussii Dortmund, jeho 17letý bratranec na něj letos navázal 64 góly v 37 zápasech. Ano, jedná se sice o tým Molde do 19 let, ale i tak jde o skvělý počin na tak mladého útočníka.

Oba bratranci však mají společného více. Stejně jako Haaland, i Tjaaland hrál před angažmá v Molde za tým Byrne FK, kde v minulé sezóně nasázel v 31 zápasech skvělých 40 gólů.

Co bude dál? Že by přestup do Red Bullu Salcburk? To se možná brzy dozvíme, jelikož už teď se začíná v Norsku spekulovat o mnoha zájemcích o 17letého kanonýra. Možná, že o střílení branek za Norsko se bude brzy starat jedna rodina.

Kam dál?

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

To mě připomnělo vtip o Zlatanovi....měl dva bratrance Stříbrana a Bronzana, ale logicky se z nich prosadil jen Zlatan Smajlík 1

Tomguncz27
Banfan - 07.03. Odpovědět

Tak hlavně ať se nestará pan Raiola. Smajlík 12

Banfan
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články