Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern nepočítá se zimními posilami, prozradil trenér Flick

1. Bundesliga - Bayern nepočítá se zimními posilami, prozradil trenér Flick

Bayern nepočítá se zimními posilami, prozradil trenér Flick © 90min.com - Hansi Flick čeká střídmý přestupní termín

1

Líbilo se

09.01. - Ekonomická krize způsobená příchodem koronavirové pandemie se dotýká snad celého světa a dodnes se z ní nevymotala ani fotbalová branže. Zejména giganti jako Bayern Mnichov, kteří za běžných okolností plní desetitisícové stadiony, počítají ztráty. S přihlédnutím k finanční situaci i stavu svého kádru se právě kouč úřadujících vítězů Ligy mistrů Hansi Flick pro leden zdržuje velkých nákupů.

Vloni slavili Bavoři triple (prvenství v Bundeslize, DFB Pokalu a zmiňované Lize mistrů) a také letos pokračují v podobném výkonnostním duchu. Momentálně vedoucí celek německé nejvyšší soutěže může za nedávné úspěchy vděčit do té doby nepříliš zkušenému trenéru Flickovi. Bývalý záložník Bayernu se ovšem i tak hodlá chovat ke klubové kase opatrně.

„Současná situace se dotýká všech klubů na světě," řekl rodák 55letý stratég. „S koronavirem to není jednoduché. Chci, aby bylo jasno, že nebudu požadovat nové hráče. Vím, v jakém stavu se nachází Bayernu Mnichov, a skutečně se nejedná o nic snadného."

„Mužstvo, které máme teď k dispozici, je stejné mužstvo, s nímž dohrajeme sezónu. Nejsem si jistý, ale jeden, dva fotbalisté by možná mohli odejít. O jistých věcech se v zákulisí mluvilo, my tady však disponujeme kvalitním kádrem. Neřekl bych, že jsou naše cíle v ohrožení."

Odkloníme-li se od současných specifických podmínek na trhu, Bayern nezávisle na onemocnění COVID-19 nerad utrácí v zimním okně. Dosud nejdražší lednovou posilou byl pro tým z Allianz Areny Luiz Gustavo, který v roce 2011 přišel za 17 miliónů euro z Hoffenheimu. Také tentokráte si tedy schová německý hegemon své trumfy na později.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tak proč taky ... jsou dost silní.

tamburin
Reklama
Reklama
Nejnovější články