Zpět na » 1. Bundesliga » Liverpool má zálusk na mladého stopera Schalke

1. Bundesliga - Liverpool má zálusk na mladého stopera Schalke

Liverpool má zálusk na mladého stopera Schalke © Goal.com - Ozan Kabak by se mohl dočkat transferu na světoznámou adresu

0

Líbilo se

08.01. - Momentální stav defenzivní linie Liverpoolu je kritický. Zranění dlouhodobého charakteru vyřadila ze hry dvojici Virgil van Dijk, Joe Gomez, menší zdravotní trable navíc trápí Joaeuml;la Matipa. Ostrovní bulvár okamžitě začal s Anfield Road spojovat všemožná velká jména, Reds se ale nakonec možná uchýlí ke střídmější volbě, jak naznačil i sám kouč Jürgen Klopp.

Dejan Lovren využil letního přestupního okna k odchodu do Zenitu Petrohrad, to však trenérský štáb Liverpool ještě nemohl tušit, jak by se mu chorvatský zadák nyní hodil. Vzhledem ke zmíněným absencím ve stávající situaci musí spoléhat na nepříliš zkušené Rhyse Williamse a Nathaniela Phillipse, aby zastoupili hvězdné kolegy.

Ačkoliv valná většina fotbalové veřejnosti čekala zimní hon na nového středního obránce světové úrovně, skutečnost nejspíše bude ležet někde jinde. Majitelé Liverpoolu nejsou ochotni přes zimní termín nadměrně utrácet a je dokonce možné, že Kloppovi nedoručí žádnou posilu. A pokud ano, bude se jednat spíše o perspektivního fotbalistu pro roky budoucí.

Jedním takovým je bezesporu Ozan Kabak. Přestože jeho mužstvo Schalke 04 od přesunu ze Stuttgartu v roce 2019 upadlo do těžké krize, výkony 20letého tureckého stopera jsou i přes bezradný týmový přednes pravidelně objektem chvály.

Klub sídlící v Gelsenkirchenu si údajně odchovance Galatasaraye cení na 22.5 miliónů liber. Liverpool se o něj dle spekulací zajímal už v listopadu, kdy jej však odradila právě cenovka. Věci se teď ale mají v táboru obhájce anglického titulu podstatně jinak a Kabak by mohl představovat jak krátkodobou náplast, tak dlouhodobě výhodnou akvizici.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články