Zpět na » 1. Bundesliga » Rýsuje se bitva dvou klubů z Manchesteru o obránce Bayernu?

1. Bundesliga - Rýsuje se bitva dvou klubů z Manchesteru o obránce Bayernu?

Rýsuje se bitva dvou klubů z Manchesteru o obránce Bayernu? © 90min.com - Kam se vydá David Alaba po své štaci v Mnichově, zůstává otázkou

3

Líbilo se

22.12. - Do začátku zimního přestupního termínu zbývají ještě necelé dva týdny, my už ale nyní můžeme velmi pravděpodobně počítat s jedním velkým transferovým tahákem léta příštího kalendářního roku. David Alaba se totiž nejspíše stane volným hráčem a je pochopitelné, že do závodu o jednoho z nejlepších obránců současnosti se chce nacpat téměř každý. Výslovný zájem pak mají mít ostrovní těžké váhy United a City.

V Allianz Areně se jedná o možná nejdiskutovanější téma posledních měsíců. Rakouský reprezentant se během loňského ročníku postupně přesunul ze své dříve typické pozice levého obránce na stopera, odkud dovedl Bayern Mnichov k zisku veleváženého treblu. Vedení bavorského gigantu jej ovšem neumí přesvědčit k prodloužení smlouvy.

Stávající kontrakt vyprší rodákovi z Vídně 30. června 2021. Alaba už přitom odmítnul maximální možné platové navýšení, jaké mu byl ochoten výkonný ředitel Karl-Heinz Rummenigge nabídnout. Bayern navíc nehodlá základní stavební kámen své sestavy zpeněžit v lednu a raději ještě zkusí na poslední chvíli udržet devítinásobného vítěze Bundesligy.

Už nyní ale v Alabově mysli jistě rezonují nabídky odjinud. S hráčovým agentem Pinim Zahavim se měli už přímo kontaktovat zástupci Manchesteru United i City, ve druhé linii pak stojí další velkokluby jako Real Madrid, Paris Saint-Germain a Chelsea.

28letý borec právě dospívá do nejlepšího fotbalového věku, FCB by ovšem z jeho tržní hodnoty blížící se 70 miliónů euro nemuselo vyinkasovat ani cent. Počínaje lednem se již Alaba bude moci oficiálně domluvit s novým zaměstnavatelem a vyřešit tak svou budoucnost ještě před mistrovství Evropy.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 22.12. Odpovědět

Tak snad United zabojují Smajlík 7

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články