Zpět na » 1. Bundesliga » Šestnáctiletý Youssoufa Moukoko přepisoval historii. Je nejmladším střelcem Bundesligy

1. Bundesliga - Šestnáctiletý Youssoufa Moukoko přepisoval historii. Je nejmladším střelcem Bundesligy

Šestnáctiletý Youssoufa Moukoko přepisoval historii. Je nejmladším střelcem Bundesligy © beinsports.com, fotbalportal.cz - Youssoufa Moukoko

0

Líbilo se

19.12. - VIDEO Pějí se na něj velké ódy a vypadá to, že v Dortmundu roste další velká hvězda světového fotbalu. Youssoufa Moukoko v pátek poprvé nastoupil v základní sestavě BVB a hned se mu podařilo skórovat. Proti Unionu Berlín vstřelil gól na 1:1. V 16 letech a 28 dnech se stal nejmladším střelcem v historii Bundesligy. Borussia ale nakonec prohrála 2:1.

Borussia Dortmund jej zapsala na soupisku i přes to, že musela čekat na to, až Youssoufa Moukoko oslaví šestnácté narozeniny. Pravidla Bundesligy zakazují, aby v soutěžních zápasech nastoupil mladší hráč 16 let.

Svůj debut si Youssoufa Moukoko odbyl na konci listopadu, kdy proti Hertě Berlín vystřídal Erlinga Haalanda. Osmého prosince debutoval i v Champions League. V 16 letech a 18 dnech se stal nejmladším hráčem, který kdy v Lize mistrů nastoupil.

V pátek byl premiérově nasazen do základní sestavy utkání proti Unionu Berlín. A v 60. minutě srovnal skóre na 1:1. V 16 letech a 28 dnech se stal nejmladším střelcem v historii Bundesligy. BVB ale nakonec padlo 2:1.

Youssoufa Moukoko se narodil v Yaoundé, hlavním městě Kamerunu. Vyrůstal u svých prarodičů. Jeho otec, který žije v Hamburku, si jej přivedl do Německa v létě roku 2014. Začal hrát v St. Pauli. Do Borussie Dortmund přestoupil v roce 2016.

Neustále se spekuluje o jeho skutečném věku. Jeho otec ale už v mnoha rozhovorech odmítl jakékoliv spekulace a dokládá to rodným listem a dalšími oficiálními dokumenty. Vyroste z jeho syna další zázračný hráč?

Kam dál?

Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články