Zpět na » 1. Bundesliga » Lewandowski je nejkompletnějším hráčem světa, myslí si legendární Matthäus

1. Bundesliga - Lewandowski je nejkompletnějším hráčem světa, myslí si legendární Matthäus

Lewandowski je nejkompletnějším hráčem světa, myslí si legendární Matthäus © Goal.com - Robert Lewandowski je bezpochyby mistrem svého oboru

1

Líbilo se

02.12. - Zdá se, že hegemonie Lionela Messiho s Cristianem Ronaldem se pomalu chýlí ke konci. To značí nové příležitosti pro podobně kvalitní fotbalisty, kteří se ovšem nemohli v posledních letech ani přiblížit těm nejhodnotnějším individuálním oceněním. Do této skupinky hráčů jednoznačně zapadá rovněž Robert Lewandowski, jenž může letos i po zrušení Zlatého míče doufat alespoň v zisk odpovídající trofeje od FIFA.

32letý Polák herně vyzrál a zažívá bezesporu nejlepší období kariéry. Uplynulá sezóna mu vynesla těžko uvěřitelných 55 soutěžních gólů, které Bayernu Mnichov vystřílely treble, tedy triumfy v Bundeslize, Lize mistrů i DFB Pokalu. Utkání, kdy varšavský rodák neskóroval bylo pomálu, ale i v nich byl svým neúnavným pohybem na hřišti cítit a spoluhráčům nezanedbatelně vypomohl.

Když se v létě rozkřikla po fotbalovém světě zpráva o zrušení jinak každoroční ankety Ballon d´Or, většina expertů ukazovala právě na Lewandowského jako na největšího smolaře. Chuť si však statný snajpr může spravit alespoň díky cenám pro nejlepší hráče FIFA The Best Awards, které se koronavirovou pandemií nenechaly poznamenat.

„Jak napovídá jméno celé soutěže, může tady být pouze jeden nejlepší. A tím je Robert Lewandowski," napsal Lothar Matthäus ve svém sloupci pro Sky Sports. „Už není pouze nejlepší útočnou devítkou na světě. Robert je nejkompletnějším a nejlepším fotbalistou."

„Jeho rivalové Messi, Ronaldo, Neymar a Mbappé jsou fantastickými hráči, tak jako Lewy. Hlavní rozdíl však vidím v tom, že on vyhrál veškeré týmové trofeje, které mohl," uzavřel legendární německý záložník svou obhajobu současné opory bavorského velkoklubu.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, onefootball.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Když vezmeme v potaz aktuální formu, tak ano, ale pokud by jsme to měli vzít z dlouhodobějšího hlediska, tak Messi i Ronaldo jsou před ním no

Tomguncz27
F4BRE - 03.12. Odpovědět

Messi a Ronaldo mají v tomhle trošku výhodu, že ty kvality ukazovali dlouhodobě proti sobě ve Španělsku, kde je sledoval celý svět. Lewa si v tomhle, trošku s nadsázkou, jede v Německu trošku oneman show a není to podle mě tak na očích.

F4BRE

Jako ono to není jenom Ligou, on je Lewa celkově docela přehlížený, je to vcelku slušnej fotbalista tudíž nekontroverzní a tudíž nezajímavej, ale třeba Messi je takovej taky a přesto tu pozornost má, protože je to prostě bůh

Tomguncz27
Reklama
Reklama
Nejnovější články