Zpět na » 1. Bundesliga » Lipsko může přijít o svého kapitána, sonduje kolem něj Manchester United

1. Bundesliga - Lipsko může přijít o svého kapitána, sonduje kolem něj Manchester United

Lipsko může přijít o svého kapitána, sonduje kolem něj Manchester United © 90min.com - Marcel Sabitzer by mohl brzy převléknout dres

0

Líbilo se

25.11. - Zdaleka ne tradiční a mnohými fotbalovými klasiky dokonce nenáviděný klub RB Lipsko si dosud drží v kádru svého prvního týmu několik jedinců, kteří zažili vzestup čerstvě zformovaného celku německým ligovým systém. Patří mezi ně také Marcel Sabitzer, jehož loajalita byla oceněna kapitánskou páskou od trenéra Juliana Nagelsmanna. Na rakouského středopolaře ale už možná za kanálem La Manche čeká nová kariérní výzva.

Sabitzer se za posledních několik let může pyšnit neochvějnou konzistentností. Tu si ostatně přenesl také do této sezóny, ve které plynule navázal na slibné výkony z loňského ročníku, kdy se s Lipskem účastnil historického semifinále Ligy mistrů. V Bundeslize letos zatím počítá dva góly.

Rodák z města Wels údajně učaroval skautům Manchesteru United. S informací přišel norský novinář ESPN a bývalý profesionální fotbalista Jan Åge Fjørtoft. Podle jeho zdrojů rakouský záložník zaujal také Oleho Gunnara Solskjaera, který by o Sabitzera rád doplnil své řady.

Tržní hodnota 44násobného reprezentanta Rakouska momentálně stojí přibližně na 35 miliónech euro, značnou výhodu však pro možné kupce představuje jiný fakt. Sabitzerův aktuální kontrakt končí v červnu roku 2022, pokud tedy se svým stávajícím chlebodárcem neprodlouží zaměstnanecký poměr, mohl by si teoreticky vynutit brzký přestup a zpeněžený odchod.

Co by mohlo Red Devils jednoznačně prospět, je Sabitzerova disciplína, která na Old Trafford častokrát chybí, a rovněž univerzálnost. Dříve stále perspektivní 26letý fotbalista vyčníval především svými ofenzivními kvalitami, postupně ale zapracoval také na obranné fázi a je tak schopen nastoupit na vícero postech napříč sestavou.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, onefootball.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 26.11. Odpovědět

Jestli je to opravdový dříč, tak neváhejme a položme peníze na stůl. Dost bylo líných nemakačenků v United. A královsky placených ...

Kuzma
COKO - 25.11. Odpovědět

RIP Maradona

COKO
Reklama
Reklama
Nejnovější články