Zpět na » 1. Bundesliga » Messi v Bayernu neskončí. Nemůžeme si jej dovolit, přiznal Rummenigge

1. Bundesliga - Messi v Bayernu neskončí. Nemůžeme si jej dovolit, přiznal Rummenigge

Messi v Bayernu neskončí. Nemůžeme si jej dovolit, přiznal Rummenigge © Express - Příznivci Bayernu Mnichov Messiho vyhlížet nemusí

1

Líbilo se

27.08. - Začátkem týdne Lionel Messi odšpuntoval svým požadavkem o přestup doslova lavinu spekulací. S nabídkami za argentinského mága se mělo bezprostředně přihlásit hned několik klubů, výhradně ze škatulky fotbalových gigantů, kteří disponují i přes dopady ekonomické krize potřebnými finančními prostředky. Z řady potenciálních zájemců ale svou organizaci rychle vyřadil výkonný ředitel Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge.

Fandové bavorského celku si nemají na co stěžovat. Loni na podzim angažovaný trenér Hans-Dieter Flick znovu sjednotil mužstvo a nevalné výhledy z první poloviny sezóny přetavil v rekordní ročník. Die Roten ovládli Bundesligu, DFB Pokal i Ligu mistrů.

Úřadující panovník evropské kopané nelenil ani na přestupovém trhu. Ještě před koncem náročného zápasového programu dotáhnul příchody Tanguye Nianzoua, Alexandera Nübela a především Leroye Saného. Za posledně jmenovaného křídelníka poslal Bayern do kasičky Manchesteru City 45 miliónů eur jen v rámci základní platby.

Rummenigge zájem o Messiho důrazně popřel

K dalším změnám hráčského personálu už se ale v Allianz Areně příliš nemají. A výjimku s největší pravděpodobností neudělají ani po nečekaném tahu hvězdné LM10. „Ne, momentálně si nemůžeme dovolit fotbalistu takové úrovně. Navíc by to nepasovalo do naší filozofie ani přestupní politiky," zareagoval Rummenigge na dotaz reportéra italského Tuttosport.

A jsem upřímně smutný, když slyším, že Messi možná opustí Barcelonu. Leo napsal kus klubové historie a dle mého názoru by měl v Katalánsku ukončit kariéru. Svou roli samozřejmě sehrály nějaké zákulisní, interní faktory, které neznám, a do toho bych nerad zasahoval."

Vedení Barcelony v návaznosti na své krizové zasedání oznámilo, že nenechá svého 33letého kapitána odejít zadarmo, jak mu umožňovala klauzule platná do začátku probíhajících prázdnin. Případný kupec si tedy krom astronomického platu, jenž údajně sahá k miliónu euro na týden, musí připravit rovněž peněžitou kompenzaci pro Messiho stávajícího zaměstnavatele.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peeko83 - 28.08. Odpovědět

V Bayernu vědí, že není potřeba spekulovat o každém dobrém hráči, který je k mání Smajlík 7

peeko83
Reklama
Reklama
Nejnovější články