Zpět na » 1. Bundesliga » Nizozemský příslib Manchesteru United chce na hostování. Shání se po něm Werder

1. Bundesliga - Nizozemský příslib Manchesteru United chce na hostování. Shání se po něm Werder

Nizozemský příslib Manchesteru United chce na hostování. Shání se po něm Werder © 90min.com - Tahith Chong se nejspíše za dospělou kopanou vydá do Německa

1

Líbilo se

07.08. - Během posledních sezón pozorujeme značný nárůst v odchodech fotbalistů z britských ostrovů do německé první a druhé ligy. Shodě se momentálně blíží i Red Devils s Werderem Brémy, který usiluje o vypůjčení velkého talentu z Old Trafford. Tahith Chong sice na jaře s klubem prodloužil smlouvu, sám ovšem usoudil, že zkušenosti ze seniorské úroveň bude lepší sbírat jinde.

Loňský podzim přinesl množství spekulací na téma Chongova (ne)setrvání v Manchesteru. 20leté pravé křídlo se dlouho zdráhalo prodloužit končící kontrakt, nakonec se však začátkem března přeci jen upsalo Rudým ďáblům na dva roky s aplikovatelným prodloužením o dalších dvanáct měsíců. Ani nový kontrakt s věhlasným klubem ale ke zvýšenému přísunu herních minut nevedl.

Všeho všudy letos odehrál vlasatý technik za první mužstvo velmi chabých 465 minut, ve kterých se zmohl jen na dvě gólové asistence. Chong ostatně doplatil také na předčasný konec juniorské verze Premier League, přičemž A-tým naligové scéně i v FA Cupu až do posledních chvil bojoval o každičké vítězství. Příliš šancí pravděpodobně 185 centimetrů vysoký borec nedostane ani během závěrečných klání Evropské ligy.

Samotný hráč logicky touží po výraznějším vytížení. To mu hodlají dopřát v německých Brémách. Werder si zdárnou baráží udržel bundesligovou příslušnost a mohl by tak nizozemskému reprezentantovi do 21 let nabídnout zajímavéangažmá. Rýsující se dvouleté hostování potvrdil pro tamní Bild fotbalistův poradce Erkan Alkan. Na trvalý přestupúdajně celku z hanzovního města chybí potřebné finance.

Chong disponuje vskutku nevšedním genetickým kódem. Narodil se na karibském ostrově Curaçao, mísí se v něm však odkaz čínských a afrických předků. Jako desetiletý začal kopat za akademii Feyenoordu, odkud si jej přibližně o sedm let později přetáhnul právě Manchester United. Nastupoval ve všech nizozemských mládežnických výběrech počínaje U15.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
balmain - 07.08. Odpovědět

Jsem moc rád, že Ole nasadil Tahita Chnga v EL, který tak mohl znovu prokázat, že je právem označovaný za nejtalentovanějšího hráče v severní oceánii. Údajně již kontaktoval Messiho, aby mu doporučil někoho, kdo mu udělá vitrínu na šest zlatých míčů. Než potáhne MU k naprosté dominanci v LM, bylo by dobrý ho nechat rozehrát v nějakém slabším klubu, který nepředstavuje konkurenci, jako ej třeba Wolverhamptom, Norwich, Newcastle nebo Chelsa.

balmain
Wazz - 08.08. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz

Dobře ty Smajlík 2 Smajlík 2

Rudejdablik
Kuzma - 07.08. Odpovědět

Alespoň se chlapec rozehraje ...

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články