Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern se údajně připravuje na prodej stoperské stálice

1. Bundesliga - Bayern se údajně připravuje na prodej stoperské stálice

Bayern se údajně připravuje na prodej stoperské stálice © 90min.com - Jerôme Boateng už by si měl pomalu hledat nové angažmá

0

Líbilo se

05.08. - V Mnichově odvádí poctivé služby už od léta roku 2011, bavorské angažmá Jeraocirc;ma Boatenga se však možná pomalu chýlí ke konci. Obě strany mají na prodloužení spolupráce rozdílné názory, přičemž zkušenému střednímu obránci příští rok končí smlouva. Dle posledních informací renomovaného deníku Bild se zaměstnavatel už letos hodlá chytit adekvátní nabídky.

Úspěšnější ze dvou slavných bratří Boatengů má za sebou komplikovanou sezónu. Ze začátku to vypadalo, že trenér Niko Kovač dlouholetou oporu odstaví na vedlejší kolej, jenže zranění Süleho s Hernándézem mu podstatně překopala plány. Rodák z Berlína se přes dva zmiňované propracoval do základní sestavy a po restartu už pod oblíbenějším koučem Hansim Flickem vytvořil stabilní stoperské duo s Davidem Alabou.

Vedení Die Roten ovšem i přesto sdělilo hráči svou budoucí vizi, ve které klub hodlá sázet na podstatně perspektivnější hráče. Krom zakomponování dosud nepřesvědčivého Lucase Hernándeze má Flick v plánu využít rovněž letní posilu z PSG Tanguye Nianzoua Kouassiho. Pro četnými zdravotními komplikacemi sužovaného Boatenga už zkrátka po návratu Süleho nezbývá místo.

Přestože 31letý fotbalista s ghanskými kořeny vidí situaci rozdílně a rád by v Allianz Areně pokračoval, samotný Bayern by nejraději nenaplnil zbývající rok na jeho kontraktu. Výraznější zájem však zatím o beka s tržní hodnotou 12 miliónů eur nikdo neprojevil.

První profesionální štaci si 192 centimetrů vysoký borec odkroutil v Herthě Berlín, pořádnou šanci mu však dal až Hamburk. Manchester City jej následně již rok po přestupu poslal zpět do Německa, kde si jej pod křídla vzal právě mnichovský Bayern. Vítěz mistrovství světa z roku 2014 věří, že ještě v srpnu přidá k vítězství Ligy mistrů před sedmi lety další ušatý pohár. Nyní lze jen stěží předpovídat, zda se Boateng ještě udrží pro dohrávaný turnaj v základní sestavě. Po přípravném utkání s Marseille se zdá, že spíše ano.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články