Zpět na » 1. Bundesliga » Nečekaný konec kariéry. Bývalý forvard Bayernu krátce po třicítce pověsil kopačky na hřebík

1. Bundesliga - Nečekaný konec kariéry. Bývalý forvard Bayernu krátce po třicítce pověsil kopačky na hřebík

Nečekaný konec kariéry. Bývalý forvard Bayernu krátce po třicítce pověsil kopačky na hřebík © 90min.com - Sandro Wagner již do dalšího profesionálního zápasu nenastoupí

0

Líbilo se

02.08. - André Schürrle, který oznámil světu svůj odchod do fotbalového důchodu v polovině července, nebyl posledním končícím německým internacionálem. Své působení na vrcholové scéně dneškem utnul rovněž Sandro Wagner. Učinil tak poté, co předčasně rozvázal smlouvu s Tchien-ťinem Teda. Mnichovský rodák přitom v listopadu oslaví své teprve 33. narozeniny.

Wagner se do Asie přesunul koncem loňské zimy, čínský mančaft za něj tehdy vysázel Bayernu pět miliónů eur. Během jediné sezóny v Super League stihnul 194 centimetrů vysoký snajpr pod koučem Uli Stielikem dvanáct branek. Krom toho zaznamenal i dvě gólové asistence. Další utkání už vinou koronavirové pandemie v Tedě nepřidal.

Jsme neuvěřitelně vděčný za nádherný život, jaký mi fotbal dal," reflektoval Wagner na svou úspěšnou kariéru.Mohl jsem si splnit všechny své sny a cíle. Zejména na starty v narodním dresu jsem patřičně hrdý."

Německá reprezentace z útočníkových osmi startů v letech 2017 a 2018 značně profitovala. Trojnásobnému vítězi Bundesligy stačil i takto omezený přísun zápasů k pěti přesným zásahům. Na klubové úrovni se objevil v dresech Herthy Berlín, Hoffenheimu či zmiňovaného FCB, jehož je ostatně také odchovancem.

Ještě donedávna klient agenturní společnosti syna Karla-Heinze Rummeniggeho ovšem otálet nehodlá. Již v září nastupuje do trenérského kurzu pořádaného DFB. Po plánované roční pauze, kdy si vyhradil čas na rodinu, pak zváží nabídky a načne novou dráhu ve fotbalové branži.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tohle je fakt nečekaný. Po Ballackovi a Lukasi Podolskim urcite treti nejvetsi osobnost nemeckeho fotbalu, hodme stesti v dalsi etape zivota pane kapitane Smajlík 17

barbossaCFC
Reklama
Reklama
Nejnovější články