Zpět na » 1. Bundesliga » Miliónová zimní posila Realu Madrid možná odejde sbírat zkušenosti do Německa

1. Bundesliga - Miliónová zimní posila Realu Madrid možná odejde sbírat zkušenosti do Německa

Miliónová zimní posila Realu Madrid možná odejde sbírat zkušenosti do Německa © Managing Madrid - Reinier si zřejmě z Pyrenejského poloostrova odskočí

0

Líbilo se

22.07. - Velký příslib Los Blancos si na šanci u prvního mužstva ještě nejspíše bude muset nějakou tu chvíli počkat. Brazilec Reinier se z Flamenga přesunul do španělské metropole během lednového přestupní okna, zatím však dostal šanci pouze v dresu třetiligové rezervy. Pro příští sezónu jej Real plánuje poslat na hostování, přičemž o dočasné angažování talentovaného teenagera má velký zájem Bayer Leverkusen.

Moc klubového fotbalu rodák z města Brasília v tomto kalendářním roce neodehrál. Jeho transfer v celkové hodnotě 35 miliónů eur se upekl nedlouho po Novém roce, všechny strany ovšem musely čekat do 19. ledna, kdy Reinier oslavil své 18. narozeniny a mohl tak formálně odejít za evropským dobrodružstvím. Následně se ofenzivní záložník účastnil úspěšného kvalifikačního boje brazilské reprezentace do 23 let o místo na olympijských hrách v Tokiu.

Teprve poté se mohl 185 centimetrů vysoký míčový kouzelník připojit k B-týmu královského celku. Než však nižší španělské soutěže ukončila koronavirová pandemie, stihnul odehrát pouhé tři zápasy. I takto hubená porce herního prostoru mu přitom stačila na dva vstřelené góly a jednu asistenci.

Brazilská média momentálně přišla se žhavou novinkou, která hovoří o Reinierově hostování v Leverkusenu. Nezkušenému mladíkovi by mohli s aklimatizací na bundesligové podmínky pomoci krajani Paulinho s Wendellem. Prvně jmenovaný se dokonce s Reinierem zná právě z mládežnických výběrů největší jihoamerické země.

Bílý balet má navíc s Leverkusenem dobré zkušenosti. V roce 2012 k Farmaceutům putoval rovněž bek Dani Carvajal, aby se už o dvanáct měsíců později vrátil domů prostřednictvím klauzule na zpětný odkup. Pravý obránce dnes platí za významnou osobnost současného Realu.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články