Zpět na » 1. Bundesliga » Lipsko zhotovilo příchod Wernerova nástupce

1. Bundesliga - Lipsko zhotovilo příchod Wernerova nástupce

Lipsko zhotovilo příchod Wernerova nástupce © Goal.com - Hwanga Hee-Chan doplní ofenzivní možnosti Lipska

1

Líbilo se

09.07. - Když vám během letního přestupního okna odejde 28 ligových branek z uplynulé sezóny, stěží si můžete dovolit nechat podobnou ztrátu bez odezvy. Lipsko se ovšem rozhodlo investovat 53 miliónů eur, které vyinkasovalo od Chelsea za útočníka Tima Wernera, chytře. Zacílilo tedy na sesterský klub sídlící v Salcburku, kde se to (ne)obroušenými diamanty jen hemží.

Vzájemná transferová historie obou klubů vlastněných potravinářským koncernem Red Bull je vpravdě bohatá. Za všechny můžeme zmínit přestupy pozdějších hvězd německého týmu Nabyho Keïty, Dayota Upamecana či Pétera Gulácsiho. Nejen tuto trojici nyní následuje jihokorejský forvard Hwang Hee-Chan.

Na bankovní účet Salcburku už nyní přibylo devět miliónů eur jakožto základní částka. S bonusy se však může výsledná suma vyšplhat až ke čtrnácti miliónům eur, což už by přibližně odpovídalo tržní hodnotě 24letého fotbalisty. Pod velmi nízkou cenu se výrazně podepsal fakt, že Hee-Chanovi by příští léto skončila v Rakousku smlouva.

Zato na německé půdě si hroťák se stále relativně slušným potenciálem živobytí zajistil. Kontraktem se k Red Bull Areně zavázal do konce června roku 2025. U vedení si navíc okamžitě řekl o Wernerovo bývalé číslo 11, které nosívá na reprezentačním dresu. Tak instantní efekt, aby nahradil „Turbo Tima" jako první útočník, ale spíše mít nebude.

RB Lipsko už přivítalo Hee-Chana i grafikou na oficiálním webu

Hee-Chan se přesunul do Rakouska jako velmi mladý, v zemi našich jižních sousedů se ale okamžitě chytil. Ani se pořádně nerozkoukal u druholigového Lieferingu a už po něm chňapnul salcburský hegemon. V jeho službách za uplynulou sezónu nasbíral úctyhodných 16 gólů a 22 asistencí napříč všemi soutěžemi.

Rozpaky možná mezi fandy Lipska může budit ročník 2018/19, jejž si asijský snajpr odkroutil v Hamburku. S čerstvým sestupujícím do 2. Bundesligy zaznamenal pouhé dva góly během 20 ligových utkání. Jeho nepovedené angažmá ovšem lze z určité části přičítat nepříliš povzbudivé atmosféře v klubu, několika zraněním a změně trenéra, která proběhla koncem října.

I kdyby se však z Hwanga Hee-Chana ve finále nestal během spolupráce s „Die Roten Bullen" vyhlášený kanonýr, příchod nové alternativy do útočných řad je už tak potřeba. Patrik Schick zatím působí v Německu jen formou hostování a krom něj zůstává jistotou pro progresivního trenéra Nagelsmanna pouze Dán Yussuf Poulsen.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články