Zpět na » 1. Bundesliga » Hvězda Frankfurtu má nápadníky v Serii A i Premier League

1. Bundesliga - Hvězda Frankfurtu má nápadníky v Serii A i Premier League

Hvězda Frankfurtu má nápadníky v Serii A i Premier League © 90min.com - Filip Kostić se údajně přebírá v nabídkách italských a anglických celků

0

Líbilo se

02.07. - Na odchodu z Eintrachtu Frankfurt je možná již po dvou sezónách věrných služeb Filip Kostić. Šikovný křídelník se poslední dva roky zaskvěl nadprůměrnými výkony i statistikami a postupně po něm začalo pokukovat vícero evropských velkoklubů. Zájem ze zahraničí potvrdil dokonce sportovní ředitel klubu Fredi Bobic, který stál rovněž za prodeji Luky Joviće či Sebastiéna Hallera.

Kostić se dlouhodobě řadí mezi utajené bundesligové talismany. Do Německa přišel v roce 2014 z Groningenu a po dvou letech zatím strávil ve Stuttgartu, Hamburku i Frankfurtu, kam po úspěšném hostování přestoupil minulé léto. Eintrachtu se povedl výtečný obchod, když srbského reprezentanta s tržní hodnotou přes třicet miliónů eur přivedl skrze předem sjednanou opci za pouhých šest miliónů.

Levý záložník, který v listopadu oslaví 28. narozeniny, vyčnívá velkou všestranností. 96 soutěžních utkání za svůj stávající klub přetavil hned ve 22 gólů a 31 asistencí. Statistici mu letos na ligových trávnících spočítali, že úspěšný dribling předvede průměrně 2,5krát za zápas. Klíčovou přihrávku do brankové příležitosti potom 2,4krát. A neztratí se ani v bránění, které je při hře Frankfurtu na tři obránce vyžadováno.

Kostić (vlevo) se sportovním ředitelem Bobicem (uprostřed) a již bývalým spoluhráčem Jovićem (vpravo)

Filip je u nás šťastný. Cítí se tady komfortně, ale existuje šance, že bychom jej mohli pustit dále. Záleží také na něm samém. Pokud však zůstane, budu rád," řekl sportovní ředitel stávajícího Kostićova zaměstnavatele Fredi Bobic v reakci na spekulace kolem hráčova odchodu.

Hlavním zájemcem o rychlonohého fotbalistu byl zahraničními médii pasován Inter Milán, kterému však má konkurovat několik anglických klubů. Pro zajímavost můžeme doplnit, že Kostiće zastupuje renomovaná irská agentura LIAN SPORTS. Ta má pod palcem mimo jiných také Leroye Saného, Kalidou Koulibalyho či Miralema Pjaniće, kolem nichž je letos na trhu také rušno.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články