Zpět na » 1. Bundesliga » Lipsko už si vyhlédlo náhradu za Wernera. Pochází ze sesterského klubu

1. Bundesliga - Lipsko už si vyhlédlo náhradu za Wernera. Pochází ze sesterského klubu

Lipsko už si vyhlédlo náhradu za Wernera. Pochází ze sesterského klubu © 90min.com - Skauty Lipska zaujal Hee-chan Hwang

0

Líbilo se

30.06. - Red Bull Lipsko musí přes léto nutně posílit na pozici hrotového útočníka. Do Chelsea zítra oficiálně přestoupí nejlepší střelec prvního týmu Timo Werner a z hostování se dnešním dnem vrátil Patrik Schick. Třetí celek uplynulého ročníku Bundesligu už údajně navázal kontakt se Salcburkem, odkud se pokusí získat jihokorejského útočníka Hee-chan Hwanga.

V průběhu srpna ještě čeká jinak mezi německými fanoušky nepříliš oblíbený mančaft finálový turnaj Ligy mistrů, už nyní však mohou končící ročník označit za relativně úspěšný. Na historicky třetím umístění mezi nejlepší čtyřkou první ligy ovšem měli značný podíl borci, kteří již příští sezónu nebudou součástí mužstva.

Timo Werner a Patrik Schick letos společně nastříleli 44 soutěžních branek. Zatímco prvně jmenovaného forvarda za 53 miliónů eur odkoupili londýnští Blues, v případě Schicka se Lipsko rozhodlo neaplikovat opci na trvalý přestup v hodnotě 29 miliónů eur. S AS Řím se navíc nepodařilo vyjednat ani krátkodobé prodloužení hostování, a tak registrace českého reprezentanta zamířila zpět do mateřského klubu.

Hwang si na podzim v LM zahrál i proti Liverpoolu

Náhradu s renomé superhvězdy ovšem minimálně zatím tým z východu Německa nehledá. Místo toho se pokusí zlákat nadějného Hee-chana Hwanga, jenž ve 24 letech platí za stěžejního hráče RB Salcburk, tedy organizace rovněž dotované penězi koncernu Red Bull.

Sportovní ředitel úřadujícího mistra rakouské ligy pro Sky Austria ostatně zájem Lipska sám potvrdil. Asijský útočník má platnou smlouvu jen do června příštího roku, což ve výsledku snížilo požadovanou částku na deset miliónů eur. Na jaře se spekulovalo také o jeho přesunu do Liverpoolu či Arsenalu.

Ačkoliv Hwangova letošní bilance šestnácti vstřelených gólů a jednadvaceti asistencí napříč všemi soutěžemi nevypadá vůbec zle, v Německu už má za sebou jedno neúspěšné angažmá. Minulou sezónu strávil na hostování v druholigovém Hamburku, kde však během jednadvaceti zápasů zapsal pouhé dva přesné zásahy.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články