Zpět na » 1. Bundesliga » Můj kariérní vrchol teprve přijde, věří útočník Lewandowski

1. Bundesliga - Můj kariérní vrchol teprve přijde, věří útočník Lewandowski

Můj kariérní vrchol teprve přijde, věří útočník Lewandowski © 90min.com - Robert Lewandowsi se touží stát ještě lepším

1

Líbilo se

19.06. - Stěží uvěřitelných 46 soutěžních gólů a osmý bundesligový titul v kapse. Přestože Bayernu Mnichov stále ještě zbývají odehrát dvě ligová utkání společně s finálovým kláním domácího poháru a závěrečným turnajem Ligy mistrů, už teď můžeme s klidným srdcem prohlásit sezónu Roberta Lewandowski za excelentní. Sám polský forvard ovšem doufá, že svá nejlepší léta má stále před sebou.

Když jako jednadvacetiletý talent Lechu Poznań odcházel na zkušenou do Německa, mnozí fanoušci se divili. Ještě před dvěma lety kopal postavou nevýrazný klučina druhou polskou ligu za Pruszków a nyní za něj Borussia Dortmund vyskládala necelých pět miliónů eur. Podotkněme, že na tehdejší poměry se nejednalo o zanedbatelnou částku.

Lewandowski ovšem v dresech BVB a Bayernu Mnichov přepisoval a dosud přepisuje historii. Jen letos stihl nasázet 31 ligových branek, s nimiž kráčí za svou pátou trofejí pro nejlepšího střelce Bundesligy. Přidá-li ještě alespoň jeden přesný zásah proti Freiburgu nebo Wolfsburgu, definitivně přeskočí Pierra-Emericka Aubameyanga jako cizinec s nejvíce góly v rámci jedné sezóny.

Pokud ubrání nápor Tima Wernera, stane se Lewandowski nejlepším střelcem Bundesligy i letos

Na dotaz, jestli právě zažívá vrchol svého fotbalového bytí, má však zkušený snajpr jasnou odpověď. „Myslím, že ještě ne. Nejzářivější část mé kariéry je za rohem. Chcihrát co nejdéle, udržet se fyzicky na výši. Mám dost času na přemítání o budoucnosti, vidím to ale dobře,” řekl pro časopis France Football rodák z Varšavy, kterému v Allianz Areně běží smlouva do června roku 2023.

V srpnu oslavím 32. narozeniny, to ovšem neznamená, že se cítím na 32 let! Pro mě věk není relevantní v žádné věci, kterou dělám, ať už se jedná o fotbal nebo ne. Neplánuji zůstat mezi elitou dvě, tři další sezóny, dívám se ještě dál,” prozradil statný hrotový útočník, jenž za své desetileté působení v Německu vynechal vinou menších zranění jen necelých dvacet zápasů.

Otázka zní, jestli vůbec lze momentální Lewandowského forma ještě vyšperkovat. Kapitán polské reprezentace bezmezně věří, že ano. Prozatím se musí soustředit na zbylou porci dohrávaného ročníku. Ve hře je stále DFB Pokal i vysněný ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů, kterou obávaná devítka zatím neměla tu čest pozvednout.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Taky jim to prwju, nas prejeli ja decka

BlueFor16years

Přál bych mu ten ušatý pohár i celému Bayernu

PepikzHane

Přesně tak

Rudejdablik

nevim jestli bych pral usaty pohar bayernu, ale jestli je tam nekdo komu by opravdu slusel, a kdo by si ho za svou karieru opravdu zaslouzil, tak to je bez diskuze Lewa

HyperioN

Souhlas, taky bych jim to přál... mají super tým a super snajpra v Lewovi.

Messi777
Reklama
Reklama
Nejnovější články