Zpět na » 1. Bundesliga » Tak nakonec přece. Neuer se dohodl na novém kontraktu a zůstává v Bayernu

1. Bundesliga - Tak nakonec přece. Neuer se dohodl na novém kontraktu a zůstává v Bayernu

Tak nakonec přece. Neuer se dohodl na novém kontraktu a zůstává v Bayernu © 90min.com - Manuel Neuer ještě několik desítek zápasů za Bayern přidá

1

Líbilo se

21.05. - Když přijde řeč na stěžejní hráče Bayernu Mnichov, gólmana Manuela Neuera nemůžeme ani ve 34 letech opomenout. Kapitán bavorského celku si ale i přesto delší dobu pohrával s myšlenkou odchodu z Allianz Areny. Četné spekulace nyní vyvrátila až vzájemná dohoda obou stran na prodloužení spolupráce do roku 2023.

Médii našich západních sousedů toho na toto téma v uplynulých měsících proběhlo vskutku mnoho. Většina zdrojů poukazovala na Neuerovy přehnané finanční požadavky, které se Bayern ostýchal už přeci jen postaršímu hráči nabídnout.

Výsledný plat jednoho z nejlepších gólmanů světa se bohužel nedozvíme, pro fandy Die Roten je však důležité to, že sedminásobný vítěz Bundesligy zůstane, pokud se nestane nic zásadního, ještě přinejmenším tři kompletní sezóny. Místo jedničky už ale nebude mít tak jisté jako dříve.

Velkým tématem je v Mnichově letní příchod Alexandera Nübela. 23letého brankáře sice vychoval Paderborn, na vrcholovou scénu ovšem prorazil stejně jako Neuer v dresu Schalke. Teď se však rozhodl pro posun na vyšší úroveň a končící smlouvy využil k předčasné dohodě s Bayernem. Do kádru obhajujícího mistra pravděpodobně přibyde 1. července.

Zejména ročník 2017/18 ukázal mnohdy nedostatečně kvalitní Neuerovy náhradníky. Šanci tehdy dostal místo zraněné jedničky Sven Ulreich, po několika fatálních chybách si však příznivci FCB ťukali na čelo. Přestože hlavní trenér Hansi Flick v nedávných rozhovorech potvrdil svou důvěru v Neuerovy schopnosti, hladový Nübel by měl zajistit kvalitní konkurenci na postu mezi třemi tyčemi.

Pochvalná slova na Neuerovu adresu připojilo také vedení německého hegemona. „Stále je nejlepším gólmanem na světě a našim velkým kapitánem,” řekl generální ředitel Karl-Heinz Rummenigge. „Společně jsme vytvořili podmínky výhodné pro nás i Manuela. To on stojí za dlouholetým úspěchem našeho klubu,” prohlásil zase šéf pro sportovní záležitosti Hasan Salihamidžić.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
pentoe - 23.05. Odpovědět

Kurzové sázení - Fotbal - Stolní tenis - Velmi spolehlivé informace.
https://nitese.blogspot.cz/

pentoe
peeko83 - 22.05. Odpovědět

Na předání rukavic a postu 1. brankáře času dost Smajlík 7

peeko83
Reklama
Reklama
Nejnovější články