Zpět na » 1. Bundesliga » Peruánský kanonýr Pizarro se po 18 letech loučí s Werderem

1. Bundesliga - Peruánský kanonýr Pizarro se po 18 letech loučí s Werderem

Peruánský kanonýr Pizarro se po 18 letech loučí s Werderem © América TV - Claudio Pizarro

1

Líbilo se

03.07. - Peruánský fotbalový kanonýr Claudio Pizarro už nebude pokračovat ve Werderu Brémy, kam přišel už před 18 lety. Bundesligový klub nenabídl tamnímu rekordmanovi novou smlouvu. Osmatřicetiletému veteránovi, který je nejlepším střelcem klubové historie s 104 ligovými góly i nejlepším střelcem mezi cizinci v celé soutěži, uspořádá rozlučku.

"Claudio je legenda a oprávněně mu připravíme důstojný odchod - bude mít rozlučkový zápas," řekl obchodní ředitel Werderu Frank Baumann. "Kvůli velké konkurenci v útoku a mladým talentům, kterým nechceme bránit v rozvoji," vysvětlil, proč majitel 19 bundesligových trofejí, získaných převážně s Bayernem Mnichov, novou smlouvu nedostal.

Pizarro prožil s přestávkami v Brémách tři štace, mezitím byl léta hráčem Bayernu a je nejlepším střelcem mezi cizinci v historii německé ligy se 191 brankami ze 430 zápasů. Dosud byl spoluhráčem i obránce Theodora Gebre Selassieho a Jaroslava Drobného, s novou českou posilou dalším gólmanem Jiřím Pavlenkou se už nepotká.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články