Zpět na » 1. Bundesliga » Thiago Alcantara zmeškal antidopingový test, trest ale nedostane

1. Bundesliga - Thiago Alcantara zmeškal antidopingový test, trest ale nedostane

Thiago Alcantara zmeškal antidopingový test, trest ale nedostane © espnfc.com - Thiago Alcantara

0

Líbilo se

25.06. - Záložník Bayernu Mnichov Thiago Alcantara v říjnu roku 2014 zmeškal test na drogy od Německé národní antidopingové agentury (NADA). Německá fotbalová asociace nyní potvrdila, že španělský útočník za tento prohřešek nebude sankciován.

Ve středu německá televize ARD přinesla informaci, že inspektoři z Německé národní antidopingové agentury (NADA) nebyli schopni najít Thiaga v době, kdy se záložník léčil se zraněným kolenem. Z tohoto důvodu u něj nemohli provést antidopingový test na drogy.

Inspektoři NADA po něm pátrali hned na třech místech na jednou. Nezastihli ho ani v jeho domě v Mnichově, ve výcvikovém centru Bayernu Mnichov ani v nemocnici Quiron v Barceloně, kde Thiago podstoupil operaci kolene.

Klub ani hráč ale za toto nedostanou žádný trest. Potvrdila to Německá fotbalová asociace (DFB) na svých internetových stránkách.

DFB své rozhodnutí odůvodnila tím, že Thiago je španělské národnosti a „nepatří do národního testovacího seznamu Německé národní antidopingové komise a nemá tak povinnost hlásit svou současnou polohu, kde se nachází.

Pouze porušení individuálních povinností od DFB, která by nařídila hráči podrobit se antidopingovému testu od NADA, by mělo za následek potrestání hráče.

DFB a NADA ve stanovách Německého fotbalového řádu zkoumaly, zda Bayern Mnichov nemá povinnost hlásit, kde se jeho hráči nachází a podle jejich vyjádření. Podle jejich výsledku ale německý klub takovou povinnost nemá.

„Bayern Mnichvo má za povinnost hlásit nepřítomnost svých hráčů na tréninku a také v případě, že neplní povinnosti, které jim klub nařídil,“ stojí v prohlášení DFB.

Bayern Mnichov, hráčův agent i nemocnice Quiron se odmítli k věci do televize ARD k věci dále vyjádřit.

Jakub Drakan / espnfc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články