Zpět na » 1. Bundesliga » Šok v Bundeslize! Bayern doma prohrál s Mainzem, Dortmund si veze tři body z Darmstadtu

1. Bundesliga - Šok v Bundeslize! Bayern doma prohrál s Mainzem, Dortmund si veze tři body z Darmstadtu

Článek
Šok v Bundeslize! Bayern doma prohrál s Mainzem, Dortmund si veze tři body z Darmstadtu © https://pbs.twimg.com - Dortmund díky vítězství v Darmstadtu zkrátil bodový náskok Bayernu Mnichov na 5 bodů.

0

02.03. - REVIEW Ve 24. kole Bundesligy byli diváci svědky velkého překvapení, když v 1. FSV Mainz vykradli Allianz Arény a porazili Bayern Mnichov. Dortmund tohoto zaváhání využil a díky vítězství 2:0 na hřišti Darmstadtu snížil náskok bavorského celku na čele Bundesligy. Wolfsburg díky hattricku Schürrleho vyhrál na hřišti Hannoveru. Schalke doma porazilo Hamburger SV a Leverkusen doma prohrál 1:4 s Werderem Brémy.

Bayern Mnichov 1:2 FSV Mainz
Branky: 64. Robben (Vidal) - 26. Samperio (Donati), 86. Córdoba (Baumgartlinger)

Bayern vstupoval do tohoto utkání jako velký favorit a první šance utkání přišla ve 13. minutě, ale střelu Artura Vidala skvěle vyrazil brankář Karius. O dvě minuty Karius opět předvedl skvělý zákrok, když vyrazil střelu Bernata a dotírající Lewandowski se už k dorážce nedostal. O to větší šok přišel ve 26. minutě, když přihrávku Donatiho proměnil v úvodní gól zápasu hostující Jairo Samperio - 0:1. Ve 42. minutě pálil nebezpečně Arjen Robben, ale míč z jeho kopačky skončil jen těsně vedle hostující brány.

Druhý poločas začal velkou šancí hostů, když Malli přihrávkou přihrál míč ke Clemensovi, který tváří v tvář Neuerovi poslal míč nad domácí bránu. V 53. minutě pálil nebezpečně Vidal, ale Karius si s jeho pokusem poradil. Vyrovnáno bylo v Allianz Aréně v 64. minutě, když Vidal přihrál Arjenu Robbenovi který si míč přehodil na levou nohu a vyrovnal na 1:1. Překvapení kola bylo dokončeno v 86. minutě, když Baumgartlinger se obtočil okolo Vidala a posunul míč na Jhona Córdobu, který poslal Mainz opět do vedení - 1:2. O minutu později mohl být hned vyrovnáno, ale Robbena střela mířila nad hostující bránu. Mainz tak překvapivě vyhrál v Allianz Aréně.

FC Bayern Mnichov: Neuer - Rafinha, Benatia, Alaba, Bernat - Vidal - Coman (51. T. Müller), Robben, Alcantara (60. Costa), Ribéry - Lewandowski
1. FSV Mainz: Karius - Balogun, Bungert (46. Latza), Hack - Donati (73. Brosinski), Baumgartlinger, Frei, Bussmann - Clemens, Malli (Córdoba), Samperio

SV Darmstadt 0:2 Borussia Dortmund

Branky: 38. Ramos, 53. Durm (Castro)

Dortmund byl od začátku zápasu lepší. Už v 6. minutě centrovaný míč z kopačky hostů pořádně protáhl domácího brankáře. Ve 26. minutě se dostával do šance hostující Adrián Ramos, ale jeho střelu na poslední chvíli zablokoval jeden z domácích obránců. Ve 36. minutě pálil nebezpečně domácí Sandro Wagner, ale jen těsně minul hostující bránu. Ve 38. minutě šel Dortmund do vedení. Gonzalo Castro nacentroval míč do domácího pokutového území, hlavičku Aubameyanga vyrazil domácí brankář k Adriánovi Ramosovi, který poslal Dortmund do vedení - 0:1. Vedení hostů mohl zvýšit v 41. minutě Ilkay Gündogan, ale skvěle ho vychytal brankář Mathenia.

Dortmund se díky vítězství nad Darmstadtem bodově přiblízil k Bayernu Mnichov. (zdroj: https://pbs.twimg.com)

Druhý poločas začal velkou šancí Dortmundu, ale míč z brankové čáry vykopl jeden z domácích obránců. V 53. minutě Dortmund své vedení zvýšil. Gonzalo Castro našel přihrávkou obránce Erika Durma, který zvýšil na 0:2. O minutu později se dostal do sólo Aubameyang, ale jen těsně minul domácí bránu. V 60. minutě v dobré šanci selhal domácí Vrančič, ale míč poslal na hostující bránu. V 71. minutě se dostal do šance opět Aubameyang, ale Mathenia dobře vyběhl a míč vyrazil. V 77. minutě Weidenfeller zkrotil hlavičkový pokus domácího celku. V 80. minutě centr Durma našel Ramose,ale ten trefil dobře postaveného Matheniu.

SV Darmstadt: Mathenia - Jungwirth, Sulu, Rajkovič, Caldirola - Niemeyer (82. Platte), Gondorf - Heller (85. Sirugu), Vrančič (63. Kempe), Rausch - Wagner
Borussia Dortmund: Weidenfeller - Ginter, Subotič, Hummels, Durm - Gündogan (83. Leitner), Weigl - Passlack (69. Mchitarjan), Castro, Ramos - Aubameyang

FC Schalke 3:2 Hamburger SV

Branky:38. Meyer (Neustädter), 66. Huntelaar (Schöpf), 77. Schöpf (Meyer) - 5. N. Müller (Sakai), 90+2. Kačar (N. Müller)
Červená karta: 45. Djourou (Hamburger SV)

Hosté začali zápas skvěle a šli do vedení už v 5. minutě, když chyboval domácí obránce Neustädter a Nicolai Müller poslal míč do domácí sítě - 0:1. V 8. minutě nebezpečně pálil Belhanda, ale hostující obránce Adler jeho pokus skvěle vyrazil. Ve 14. minutě si Aogo naběhl ke vzdálenější tyči, ale z bezprostřední blízkosti míč nedostal do hostující brány. Ve 28. minutě pálil Max Meyer, ale Adler opět skvěle zakročil. V 38. minutě už se ale Max Meyer prosadil nádhernou střelou z dálky - 1:1. Na konci prvního poločasu viděl hostující Djourou druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Schalke se snažilo využít početní převahu a v 50.minutě Adler opět skvěle zakročil proti pokusu Hojbjerga. V 66. minutě se už ale domácí dočkali, když centr Schöpfa přesně našel Klaase-Jana Huntelaara, který hlavou překonal Adlera. Schalke přidalo další branku v 77. minutě, když se prosadil Alessandro Schöpf - 3:1. Hamburger zápas zkorigoval ve druhé minutě nastavení, když se prosadil Gojko Kačar a snížil na 3:2.

FC Schalke: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Aogo - Hojbjerg, Geis - Schöpf (87. Riether), Meyer (85. Kolašinac), Belhanda (89. Sam) - Huntelaar
Hamburger SV: Adler - Sakai, Djourou, Spahič, Ostrzolek - Jung, Kačar - N. Müller, Holtby (83. Diekmeir), Drmič (46. Reis) - Lasogga (63. Rudnevs)

Bayer Leverkusen 1:4 Werder Brémy

Branky: 69. Djilobodji vl. g. - 5. Bartels (Djilobodji), 55. Pizzaro, 64. Pizzaro pen., 83. Pizzaro (Junuzovič)

Leverkusen prochází výsledkovou i herní krizí a ta ve středu večer pokračovala už v 5. minutě, když hostující Fin Bartels poslal míč do domácí brány - 0:1. V 9. minutě poslal míč do domácí sítě Claudio Pizzaro, ale branka nebyla uznána kvůli ofsajdu. Ve 24. minutě měl slušnou šanci domácí Hilbert, ale zamířil pouze do boční sítě. Ve 40. minutě pálil v dobré šanci nad Claudio Pizzaro.

Ve druhém poločase nejdříve pálil Bellarabi, ale pouze do náruče hostujícího brankáře Wiedwalda. V 52. minutě vychytal Wiedwald v šanci Javiera Hernándeze. Tlak Leverkusenu ukončil v 55. minutě Claudio Pizzaro, když využil zaváhání Kramera a zvýšil na 0:2. V 64. minutě v pokutovém území fauloval Calhanoglu Junuzoviče a nařízenou penaltu proměnil Claudio Pizzaro a zvýšil na 0:3. Jiskru naděje vykřesal pro domácí vlastní gól Djilobodji, který si nešťastně srazil míč do vlastní sítě po centru Mehmediho. Zápas v 83. minutě rozhodl hlavou Claudio Pizzaro, který dovršil hattrick - 1:4. Vítězství hostů mohl v 87. minutě ještě zvýšil Ujah, ale branku Leverkusenu minul.

Bayer Leverkusen: Leno - Wendell, Ramalho, Jedvaj, Hilbert (75. Henrichs) - Calhanoglu, Kramer - Mehmedi, Brandt (46. R. Kruse), Bellarabi - J. Hernández (85. Frey)
Werder Brémy: Wiedwald - Gebre Selassie, Vestergaard, Djilobodji, Santiago Garcia - Fritz (87. Kleinheisler) - Bartels (61. Veljkovič), Öztunali, Junuzovič, Grillitsch - Pizzaro (84. Ujah)

Hannover 0:4 Vfl Wolfsburg

Branky: 36. Schürrle (Draxler), 59. Schürrle (Gustavo), 62. Schürrle, 69. Draxler (M. Kruse)

Hannover i přes vítězství v minulém kole zůstává ve výsledkové krizi. Doma dostal nařezáno od Wolfsburgu, přitom v 15. minutě jako první domácí zahrozili, ale pokus Karamana vyrazil hostující brankář Casteels. Ve 29. minutě z blízkosti hlavičkoval Luiz Gustavo, ale míč vyrazil domácí brankář Zieler. Ve 33. minutě propásl další šanci Guilavogui a tak se Wolfsburg dočkal vedení až ve 36. minutě, když se prosadil André Schürrle - 0:1.

Druhý poločas začal šancí Kruseho, kterou Zieler vyrazil k Schürrlemu, před kterým míč zablokoval obránce Schulz. Z následného rohu se ale Schürrle už prosadil a zvýšil na 0:2. A německý útočník hattrick dokončil v 62. minutě, když poslal odražený míč do domácí sítě - 0:3. V 68. minutě opět pálil Schürrle, když šel sám na Zielera, ale branku jen těsně netrefil. O minutu později Schürrle našel Juliana Draxlera, který zvýšil na 0:4. V 79. minutě pálil nebezpečně Arnold, ale Zieler jeho střelu vyrazil. V 88. minutě pálil domácí Karaman, ale Casteels jeho pokus vyrazil.

Hannover 96: Zieler - Sakai, Schulz, Sané, Sorg - Yamaguchi, Hoffmann (46. Szalai) - Wolf (66. Klaus), Fossum, Karaman - Kiyotake
VfL Wolfsburg: Casteels - Träsch, Knoche, Dante, R. Rodríguez - Gustavo, Guilavogui (72. Caliguiri) - Schürrle (Henrique), Arnold, Draxler (81. Schäfer) - M. Kruse

Kompletní výsledky 24. kola Bundesligy:

FC Ingolstadt 1:1 FC Köln
Branky: 36. Hinterseer (da Costa) - 72. Modeste (Risse)

Hertha Berlin 2:0 Eintracht Frankfurt
Branky: 63. Weiser (Kalou), 78. Kalou (Cigerci)

TSG Hoffenheim 2:1 FC Augsburg
Branky: 25. Volland (Ochs), 81. Uth (Kramarič) - 40. Verhaegh pen.

Borussia Mönchengladbach 4:0 VfB Stuttgart
Branky: 16. T. Hazard (Johnson), 60. Raffael, 68. Herrmann (Dahoud), 90+1. Grosskreutz vl. g.