Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern výhrál v Augsburgu, Dortmund porazil Hannover

1. Bundesliga - Bayern výhrál v Augsburgu, Dortmund porazil Hannover

Bayern výhrál v Augsburgu, Dortmund porazil Hannover © https://pbs.twimg.com - Bayern Mnichov se raduje z vítězství na hřišti FC Augsburg

0

14.02. - REVIEW V 21. kole nejdříve v pátečním zápase Schalke padlo na hřišti Mainzu. V sobotním programu Dortmund doma porazil Hannover 1:0, Leverkusen vyhrál na hřišti Darmstadtu 2:1 a Wolfsburg doma zabral a vyhrál 2:0 nad FC Ingolstadt. Souboj o záchranu mezi Brémami a Hoffenheimem skončil remízou 1:1 a Hertha Berlin prohrála na hřišti skvěle hrajícího Stuttgartu 0:2. Bayern v neděli vyhrál na hřišti Augsburgu 3:1 a Hamburger SV doma porazil Mönchengladbach 3:2.

Dortmund 1:0 Hannover 96
Branky: 57. Mchitarjan (Reus)

Dortmund do zápasu nastoupil bez zraněného kanonýra Pierra-Emericka Aubameyanga a jeho absence na hrotu byla znát. První šance zápasu přišla v 9. minutě, kdy hostující brankář Zieler vychytal ve velké šanci Marca Reuse. V 16. minutě Reus trefil z přímého kopu z velké dálky břevno hostující brány. Ve 28. minutě z dalšího přímého kopu Reus zamířil pouze do náruče připraveného Zielera, který si v 31. minutě poradil s další střelou z dálky z kopačky Marcela Schmelzera. V 38. minutě pálil z úhlu opět Schmelzer, tentokrát ale netrefil hostující bránu. Na druhé straně v 41. minutě hlavičkoval Hoffmann, ale domácí brankář Bürki jeho pokus vyrazil. Ve 44. minutě pálil z dálky Gündogan, ale skvělý Zieler jeho střelu vyrazil.

Ve druhém poločase se už Dortmund branky dočkal. V 57. minutě si navedl míč na střed hřiště Henrich Mchitarjan a pěknou střelou k tyči poslal domácí do vedení - 1:0. Dortmund se dále snažil vstřelit branku, ale Hannover pozorně bránil a s ostatními šancemi si poradil dnes vynikající brankář Zieler. Dortmund tak splnil povinnost a porazil doma Hannover hubeným rozdílem 1:0.

Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Hummels, Subotič, Schmelzer - Gündogan, Ginter (75. Weigl), Castro (64. Pulišič) - Mchitarjan (75. Durm), Reus, Kagawa
Hannover 96: Zieler - Sakai, Miloševič, Gülselam, Albornoz - Sané, Hoffmann, Prib (72. Saint-Maximin) - Karaman, Bech - Sobiech

VfL Wolfsburg 2:0 FC Ingolstadt

Branky: 29. Draxler (Caliguiri), 39. Knoche

Wolfsburg v zápase s Ingolstadtem musel už naplno zabrat, protože vstup do jarní části letošní sezóny mu vůbec nevyšel. Nicméně v tomto zápase své fanoušky už potěšil ziskem tří bodů. V 18. minutě se probojovali domácí do šance, ale hostující hráč da Costa míč odvrátil na rohový kop. Wolfsburg šel do vedení ve 29. minutě, kdy centr Caliguiriho našel přesně nabíhajícího Juliana Draxlera, který poslal míč do hostující sítě - 1:0. Branka domácí povzbudila a ve 39. minutě přidali "Vlci" druhou trefu. Střelu Maxe Kruseho vyrazil brankář Özcan k Robinu Knochovi, který zvýšil na 2:0. Další branku mohli domácí přidat ve 44. minutě, Daniela Caliguiriho, ale vychytal hostující brankář Özcan.

Druhý poločas nabídl již vyrovnanější podívanou. Ingolstadt se snažil skóre zápasu zkorigovat a blízko tomu byl hostující obránce Marvin Matip, který si naskočil na rohový kop, ale domácí brankář Casteels jeho hlavičku skvěle vyrazil. Domácí se poté trochu zatáhli a nechali hrát hosty, ale další branka už nepadla a tak zápas skončil vítězstvím Wolfsburgu 2:0.

VfL Wolfsburg: Casteels - Jung, Naldo, Knoche, Schäfer -Träsch (75. Arnold), Gustavo - Caliguiri, Vieirinha (69. Schürrle), Draxler (89. Putaro) - Kruse
FC Ingolstadt: Özcan - da Costa, Matip, Hübner, Bauer - Gross, Roger, Christiansen (46. Cohen) - Lezcano, Hartmann (81. Morales), Leckie (22. Multhaup)

Darmstadt SV 1:2 Bayer Leverkusen

Branky: 28. Wagner - 62. Toprak (Calhanoglu), 77. Brandt

Zápas začal lépe domácí celek, který se ve 20. minutě dostal do protiútoku v čele se Sandrem Wagnerem. Ten přihrál do vápna spoluhráči Hellerovi, který po souboji s hostujícím obráncem Toprakem spadl v pokutovém území, rozhodčí ale penaltu nezapískal. Domácí šli do vedení ve 28. minutě, když střelu Rosenthala vyrazil Leno před sebe a míč ze vzduchu do hostující branky doklepl Sandro Wagner - 1:0. Darmstadt byl v prvním poločase lepším týmem a ve 33. minutě pálil vedle Niemeyer. Na druhé straně ve 36. minutě střelu Bellarabiho zablokovali na poslední chvíli domácí obránci. Před koncem prvního poločasu zablokoval dvě velké šance hostů obránce Sulu a tak první poločas vyhrál domácí celek.

Druhý poločas začal lépe pro hostující tým. V 62. minutě centr Hakana Calhanogla našel hlavu obránce Omera Topraka, který vyrovnal na 1:1. V 65. minutě pálil nebezpečně Gondorg, ale hostující brankář Leno míč vyrazil na rohový kop. V 70. minutě pálil nebezpečně Bellarabi, ale jeho rána mířila těsně nad domácí branku. Leverkusen zápas otočil v 77. minutě, kdy míč propadl k Julianovi Brandtovi, který poslal hosty do vedení - 1:2. V nastaveném čase druhé půle vyrazil Leno balon před sebe, ale domácího ho vrátili opět do pokutového území, brankář hostů se nedokázal včas vrátit, ale na vysoký míč se nedostal domácí hráč Rajkovič a tak ze šance nebylo nic.

Darmstadt SV: Mathenia - Jungwirth, Sulu, Rajkovič, Caldirola - Heller, Niemeyer, Gondorf (80. Platte), Kempe (87. Rausch) - Rosenthal (69. Vrančič) - Wagner
Bayer Leverkusen: Leno - Jedvaj, Tah, Toprak, Wendell - Frey (57. Calhanoglu), Kampl - Bellarabi (80. Papadopoulos), Mehmedi, Brandt (80. Ramalho) - Kiessling

1. FSV Mainz 2:1 FC Schalke 04

Branky: 33. Bussmann, 79. Baumgartlinger (Malli) - 46. Belhanda

Schalke si přijelo do Mainzu pro tři body, nakonec ale odjíždí s prázdnou. Páteční utkání 21. kola nabídlo divákům vyrovnaný zápas. Hosté v zápase byli mírnými favority, nicméně na hřišti to znát nebylo a domácí se chtěli před fanoušky vytáhnout. A to se jim podařilo ve 33. minutě, kdy míč se odrazil k nikým nepokrytému Gaetanovoi Bussmannovi, který z voleje poslal míč za Fährmannova záda - 1:0. Ačkoliv se hrál v prvním poločase atraktivní fotbal, diváci další branku neviděli.

Druhý poločas ale začal skvěle pro Schalke. V 46. minutě nejdříve jeden z obránců vykopl míč z kopačky Huntelaara, který směřoval do prázdné brány. Naneštěstí pro Mainz se ale míč dostal k Younesu Belhandovi, který ho poslal do domácí sítě - 1:1. Výborný zápas odehrál hostující talent Leroy Sané, který domácí obraně pořádně zatápěl. Schalke mělo ve druhém poločase mírně navrch, ale z tlaku nic nevytěžilo a tak přišel trest na druhé straně. V 79. minutě Malli centrem našel volného Juliana Baumgartlingera, který hlavou poslal Mainz do vedení - 2:1. Schalke se snažilo vyrovnat, ale nebylo mu přáno a tak Mainz zápas vyhrál 2:1.

1. FSV Mainz: Karius - Donati, Balogun, Bell, Bussmann - Baumgartlinger, Latza - Clemens, Malli (87. Frei), Jairo (83. De Blasis) - Cordoba (90+4. Bungert)
FC Schalke 04: Fährmann - Caicara (66. Riether), Matip, Neustädter, Kolašinac - Geis, Goretzka - Sané (84. Di Santo), Meyer, Belhanda - Huntelaar

FC Augsburg 1:3 FC Bayern Mnichov
Branky: 86. Bobadilla (Esswein) - 15. Lewandowski (Müller), 62. Müller (Alcantara), 78. Müller (Costa)

Bayern začal zápas skvěle a v ujal se vedení hned v 15. minutě. Thomas Müller nahrál do pokutového území přesně na nohu Roberta Lewandowského, který si posadil soupeřova obránce a chladnokrevně poslal míč do domácí sítě - 0:1. Ve 22. minutě pálil jen těsně vedle opět polský kanonýr. V 37. minutě mohl Bayern své vedení zvýšit, ale jak střelu Lewandowského, tak následující pokus Thomase Müllera zablokovala domácí obrana. První poločas tak vyhrál bavorský celek.

Druhý poločas začal pokusem Douglase Costy, který ale mířil pouze do rukavic domácího brankáře. Bayern se dočkal zvýšení vedení v 62. minutě, kdy Thiago Alcantara skvělým pasem vyslal do šance Roberta Lewandowského, který skvěle zakončil - 0:2. V 64. minutě pálil do šibenice hostující Rafinha, ale Hitz předvedl fantastický zákrok. V 76. minutě Hitz vychytal Arjena Robbena. O dvě minuty později se ale Bayern opět dočkal, když se prosadil Thomas Müller a zvýšil na 0:3. Domácí se dočkali čestného úspěchu v 86. minutě, když se v pokutovém území prosadil Raul Bobadilla - 1:3. V nastaveném čase ještě Kingsley Coman pálil těsně vedle levé tyče. Bayern zaslouženě v Augsburgu zvítězil 3:1.

FC Augsburg: Hitz - Verhaegh, Hong Jong-ho (71. Janker), Klavan, Max - Kohr,, Gouweleew - Ku (55. Esswein), Trochowski (55. Morávek), Caiuby - Bobadilla
FC Bayern Mnichov: Neuer - Lahm (83. Rode), Kimmich, Alaba, Bernat - Vidal (57. Rafinha) - Robben, Müller, Alcantara, Costa (82. Coman) - Lewandowski

Kompletní výsledky 21. kola Bundesligy:

Werder Brémy 1:1 TSG Hoffenheim
Branky: 13. Djilobodji (Grillitsch) - 10. Kramarič (Strobl)
Červená karta: 77. Kramarič (Hoffenheim)

VfB Stuttgart 2:0 Hertha Berlin
Branky: 51. Die, 84. Kostič

1. FC Köln 3:1 Eintracht Frankfurt
Branky: 29. Gerhardt (Modeste), 57. Heintz (Mladenovič), 72. Modeste (Gerhardt) - 24. Meier (Huszti)

Hamburger SV 3:2 Borussie Mönchengladbach
Branky: 38. Hinteregger vl.g., 41. Rudnevs (Adler), 80. Iličevič (Spahič) - 14. Johnson, 88. Raffael (Wendt)