Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern Mnichov rozstřílel Dortmund, body ztratili Schalke a Leverkusen

1. Bundesliga - Bayern Mnichov rozstřílel Dortmund, body ztratili Schalke a Leverkusen

Bayern Mnichov rozstřílel Dortmund, body ztratili Schalke a Leverkusen © uefa.com - Robert Lewandowski

1

04.10. - REVIEW Bayern Mnichov zničil v Allianz Aréně Borussii Dortmund 5:1 a vyhrál po osmé v řadě. V páteční předehrávce vyhrál Mainz na hřišti Darmstadtu 3:2. V sobotních zápasech Borussia Mönchengladbach porazil Wolfsburg, zvítězili i Hannover, Hertha Berlin a Ingolstadt. Hoffenheim doma remizoval se Stuttgartem. V neděli se postarali o šok Köln, který vyhrál na hřišti FC Schalke a Leverkusen doma pouze remizoval s Augsburgem.

Bayern Mnichov 5:1 Dortmund

Branky: 26. T. Müller (J. Boateng), 35. T. Müller pen., 46. Lewandowski (J. Boateng), 58. Lewandowski (Götze), 67. Götze (Alcantara) - 37. Aubameyang (Castro)

Šlágrem 8. kola byl souboj prvního celku se druhým týmem Bundesligy. V "Der Klassiker" se utkali FC Bayern Mnichov a Borussia Dortmund. Pro fanoušky tento duel nebyl klasické derby, ale spíš zápas dvou rivalů a adeptů na mistrovský titul. Byl to také zápas dvou doposud nejlepších střelců Bundesligy. Na domácí straně řádí polský kanonýr Robert Lewandowski a na straně Dortmundu září sprinter Pierre-Emerick Aubameyang.

A zápas začal pořádně zostra, když ve 4. minutě musel zatáhnout záchranou brzdu domácí obránce David Alaba, který sestřelil unikajícího Aubameyanga a vyfasoval žlutou kartu. V 18. minutě zaskočil všechny centr z pravé strany z kopačky Douglase Costy. Hostující brankář Bürki byl ale pozorný a centr vyrazil. A oba jmenovaní byli vidět ve 25. minutě. Douglas Costa obešel hostující obránce a vypálil na bránu, míč ale opět Bürki dokázal vyrazit. Domácí byli nebezpečnější a odměny se dočkali ve 26. minutě. Domácí obránce Jerome Boateng odkopl míč, který propadl za hostující obranu. Proti míči vyběhl Bürki, kterého si ale obhodil Thomas Müller a následně míč poslal do prázdné brány - 1:0.

Ve 34.minutě bylo s Dortmundem ještě hůře. Ve vápně hostujícího celku upadl Thiago Alcantara a nařízenou penaltu proměnil Thomas Müller - 2:0. Jenže Borussia se nevzdala a ve 37. minutě přihrál Castro hostujícímu kanonýrovi Pierru-Emericku Aubameyangovi a ten snížil na 2:1. V 41. minutě hledal Douglas Costa útočníka Lewandowskiho, ten ale na jeho přihrávku nedosáhl. Po první půli tak odcházeli do kabin spokojenější hráči FC Bayernu Mnichov, kteří vedli 2:1.

Thomas Müller se raduje ze vstřelené branky na 1:0. (zdroj: kicker.de)

Druhá půle už ale byla ve znamení mistrovského celku. Hned po přestávce našel centr Jerome Boatenga v náběhu Roberta Lewandowského, který v samostatném úniku překonal Romana Bürkiho a zvýšil na 3:1. Hostující kouč Thomas Tuchel na stav reagoval dvojím střídáním, ale to průběh hry příliš nezměnilo. V 56. minutě měl čtvrtou branku domácího celku na noze Mario Götze, který ale prázdnou bránu přestřelil. V 58. minutě se už domácí radovali. Mario Götze přelstil ofsajdovou past a přihrál Robertu Lewandowskému, který zvýšil na 4:1.

V 65. minutě mohl snížit hostující Henrik Mchitarjan, ale jeho pokus netrefil domácí bránu. A tak přišel trest v podobě pátého gólu Bayernu. V 67. minutě se nejlépe ve skrumáži v hostujícím vápně zorientoval Mario Götze a zvýšil už na 5:1. Mchitarjan byl nejlepším hráčem Borussie a byl vidět v 72. minutě, když vyslal nebezpečnou ránu na domácí bránu, ale Manuel Neuer domácí celek podržel a ránu zneškodnil. Domácí polevili a v 80. minutě pálil střídající Januzaj, ale jeho pokus vyrazil pozorný Manuel Neuer. V 84. minutě selhal v tutové šanci Robert Lewandowski, když nedokázal z blízkosti protlačit míč do hostující brány.

FC Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Javi Martínez, J. Boateng, Alaba - Götze, Alonso (77. Kimmich), Alcantara (68. Vidal) - T. Müller (81. Coman), Lewandowski, Douglas Costa
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Papastathopoulos, Hummel, Castro (53. Januzaj) - S. Bender, Weigl, Gündogan - Kagawa (53. Reus), Mchitarjan - Aubameyang

FC Schalke 04 0:3 1. FC Köln

Branky: 45. Modeste (Bittencourt), 80. Gerhardt (Vogt), 84. Zoller (Vogt)

Domácí vstupovali do zápasu jako velcí favorité. Poslední čtyři zápasy Schalke vyhrálo a Köln neměl být pro německý celek překážkou. A v 17. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře aktivní Sané, ale Horn jeho pokus na dvakrát chytil. Na druhé straně ve 26. minutě vychytal Fährmann nájezd Bittencourta. O dvě minuty později Modeste v dobré pozici ani netrefil bránu. Ačkoliv domácí více drželi míč, do vedení šli hosté ve 45. minutě, kdy Bittencourt vysunul Anthony Modesteho a ten překonal Fährmanna - 1:0.

Anthony Modeste dává rozhodující branku do sítě Schalke. (zdroj: kicker.de)

Schalke ve druhé půli ještě zvýšil hru s míčem u nohou, ale žádný efekt to nepřineslo. V 68. minutě mohl vstřelit druhou branku Modeste, ale jeho první střelu vyrazil Fährmann a následnou dorážku zablokoval obránce Matip. V 80. minutě přihrál Vogt spoluhráči Yanniku Gerhardtovi a ten zvýšil na 2:0. A v 84. minutě to bylo již 3:0, když Vogt asistoval u branky Simona Zollera. Köln tak přerušil vítěznou šňůru domácího celku a postaral se o překvapivý výsledek v Gelsenckirchenu.

FC Schalke 04: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter (78. Hojbjerg), Aogo - Sané (87. Höwedes), Geis, Goretzka (66. Choupo-Moting), Meyer - Di Santo, Huntelaar
1. FC Köln: Horn - Ollkowski, Sorensen, Heintz, Hector - Risse (83. Zoller), Lehmannn, Gerhardt, Bittencourt (59. Voght) - Osako (70. Maroh), Modeste

Bayer 04 Leverkusen 1:1 FC Augsburg

Branky: 39. Bellarabi - 12. Leno (vl. g.)

Leverkusen chtěl navázat na dobrý výkon z Ligy mistrů, kde řádně potrápil na Camp Nou španělskou Barcelonu. Jenže pro domácí začal zápas trapasem domácího brankáře Bernda Lena. Obránce Jonathan Tah mu adresoval malou domů, kterou chtěl Leno odkopnout, míč mu na noze podklouzel a dokutálel se do vlastní brány - 0:1. Domácí se snažili brzo vyrovnat a to se jim podařilo ve 39. minutě. Domácí zpoza vápna trefili tyč, míč se odrazil ke Karimu Bellarabimu a ten z dorážky vyrovnal na 1:1.

Bernd Leno zpytuje svědomí po vlastní brance. (zdroj: kicker.de)

Druhá půle začala tlakem "Lékárníků" a v 51. minutě byli blízko k otočení zápasu. Hanan Calhanoglu prověřil Hitze, který jeho pokus vyrazil na tyč. V 70. minutě měli domácí k dispozici pokutový kop, když hostující obránce Callsen-Bracker zahrál ve vápně rukou. Nařízenou penaltu ale Hakan Calhanoglu napálil pouze do břevna hostující brány. Leverkusen tak zaváhal doma s Augsburgem a pouze remizoval 1:1.

Bayer 04 Leverkusen: Leno - Donati, Tah, Papadopoulos, Wendell - Kampl, L. Bender, Kramer, Calhanoglu (75. Mehmedi) - Bellarabi, (79. Brandt) J. Hernández (75. Kiessling)
FC Augsburg: Hitz - Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Stafylidis - Kohr, Baier (68. Hong Jeong-Ho) - Ku, Altintop, Esswein (81. Feulner) - Bobadilla (63. Matavz)

Mönchengladbach 2:0 Wolfsburg

Branky: 75. Nordveit (Raffael), 79. Traoré (Xhaka)

Wolfsburg se po výprasku na Bayernu a ztrátě doma s Hannover chtěl opět posunout na místa zaručující boj o Ligu Mistrů. V sobotním zápase zavítal na hřiště Borussie Mönchengladbach, která chytá formu a pomalu stoupá do středu tabulky. A lépe zápas začali domácí, když ve 13. minutě nastřelil domácí Lars Bender tyč a dorážku Wendta zablokoval spoluhráč Raffael. Na druhé straně vyrazil pokus Schürrleho domácí brankář Sippel. Ve druhém poločase se v 55. minutě měla kopat penalta po ruce Guilavoguie, ale rozhodčí ruku neviděl. Na druhé straně vypálil v 60. minutě vedle Lars Stindl.

Hráči Borussie Mönchengladbach se radují ze vstřelené branky. (zdroj: kicker.de)

V zápase bylo vidět hodně tvrdých zákroků a v 74. minutě byl hostující trenér Dieter Hecking za nevhodné poznámky hlavním rozhodčím vykázán na tribunu. O minutu později šli domácí do vedení, když se prosadil domácí obránce Havard Nordveit - 1:0. A v 79. minutě to již bylo pro domácí 2:0. Granit Xhaka vyslal do průniku Ibrahima Traorého a ten navýšil vedení Mönchengladbachu. V 83. minutě mohl zvýšit vedení Raffael po chybě Junga, jeho střela ale hostující branku netrefila.

Borussia Mönchengladbach: Sippel - Korb, Christensen, Domínguez, Wendt - Traoré, Dahoud (69. Nordveit), Xhaka, Johnson (69. Herrmann) - Stindl, Raffael (88. T. Hazard)

VfL Wolfsburg: Benaglio - S. Jung, Naldo, Klose, R. Rodríguez - Caliguiri, Guilavogui, Arnold (80. Bendtner), Schäfer (68. Dost) - M. Kruse, Schürrle

Kompletní výsledky 8. kola Bundesligy:

Darmstadt 98 2:3 1. FSV Mainz
Branky: 27. Heller (Gondorf), 57. Sailer (Rausch) - 15. Bell (Latza), 24. Malli (Muto), 64. De Blasis

Hannover 96 1:0 Werder Brémy
Branky: 56. Sané (Kiyotake)

Hertha BSC Berlin 2:0 Hamburger SV
Branky: 18. Kalou (Weiser). 76. (Cigerci) a 78. Ibiševič (Baumjohann)

TSG Hoffenheim 2:2 VfB Stuttgart
Branky: 33. pen. a 77. Volland - 64. Kliment (Didavi), 90. Werner (Ferati)

FC Ingolstadt 2:0 Eintracht Frankfurt
Branky: 78. Gross (Levels), 84. Lex (Levels)

FC Bayern Mnichov 5:1 Borussia Dortmund
Branky: 26. T.Müller (J.Boateng), 35. T.Müller pen., 46. Lewandowski (J.Boateng), 58. Lewandowski (Götze), 67. Götze (Alcantara) - 37. Aubameyang (Castro)

Branky: 39. Bellarai - 12. Leno (vl.g.)