Zpět na » 1. Bundesliga » Guardiola mírní optimismus, Tuchela mrzí inkasované branky

1. Bundesliga - Guardiola mírní optimismus, Tuchela mrzí inkasované branky

Guardiola mírní optimismus, Tuchela mrzí inkasované branky © fcbayern.de - Trenér Bayernu je na své svěřence pyšný.

0

Líbilo se

05.10. - Jeho celek je na vrcholu tabulky německé Bundesligy, ale španělský kouč Pep Guardiola upozorňuje, že jeho tým stále hodně chybuje a musí se ještě zlepšit. Trenér Bayernu Mnichov vyzval své hráče, aby nepropadali euforii, ačkoliv po vítězství 5:1 nad Dortmundem mají v čele tabulky už sedmi bodový náskok.

Thomas Müller a Robert Lewandowski se v neděli v Allianz Aréně dvakrát prosadili a zamířili přesně za záda Romana Bürkiho Účet bavorského celku uzavřel trefou Mario Götze. I přes výrazné vítězství nad hlavním rivalem v boji o titul Guardiola trvá na tom, že jeho tým se musí i nadále zlepšovat. Díky stoprocentnímu soustředí a tvrdé práci na trénincích získávají hráči bavorského celku náskok před konkurencí.

"Rád bych poblahopřál svým hráčům. Na začátku jsme se trochu trápili a nedostávali se do šancí vstřelit branku," řekl Guardiola.

"Zvítězili jsme 5:1, ale dopustili jsme se mnoha chyb, kterých se musíme příště vyvarovat. Jsme šťastní, protože jsme porazili jeden z nejlepších týmů v Evropě."

"Nevyhráli jsme dnes německý titul. Musíme zůstat nohami na zemi."

Dortmund nevyhrál již čtyři zápasy v řadě ve všech soutěžích, ve kterých hraje. Jeho výtečná forma z úvodu sezóny se zdá být již minulostí. A výrazná porážka v "Der Klassiker" naštvala hostujícího trenéra Thomase Tuchela.

Dortmund propadl zejména ve vzdušných soubojích a to podle trenéra hostujícího celku rozhodlo o vítězství Bayernu Mnichov v poměru 5:1. Tuchela nejvíce znepokojily dva centry z kopačky Jerome Boatenga, ze kterých domácí vstřelili dvě branky. Neschopnost tyto centry odvrátit do bezpečí byly příčinou selhání v zadních řadách dortmundského celku.

"Na začátku zápasu jsme hráli statečně, ale inkasovat branky z dlouhých centrů pro nás bylo to nejhorší, co nás mohlo potkat," řekl Tuchel.

"Nebyli jsme tak přesní jako hráči Bayernu, ale co na to mohu říci? Inkasovat branky z dlouhých centrů by se nám stávat nemělo."

"Musíme zapracovat na obranném rozestavení a disciplíně."

Jakub Drakan / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články