Zpět na » 1. Bundesliga » Fotbalisté Schalke ztratili už pošesté za sebou, Mainz se definitivně zachránil a živí šanci na poháry

1. Bundesliga - Fotbalisté Schalke ztratili už pošesté za sebou, Mainz se definitivně zachránil a živí šanci na poháry

Fotbalisté Schalke ztratili už pošesté za sebou, Mainz se definitivně zachránil a živí šanci na poháry © Facebook.com - Zápas v Mainzu měl netradičního střelce.

0

24.04. - REVIEW V Mainzu mohou po předehrávce 30. kola slavit. Čtyři kola před koncem si definitivně zajistili záchranu v nejvyšší soutěži, mimo hru ale úplně nejsou ani v bojích o pohárovou Evropu. To v Gelsenkirchenu bude o poznání horší nálada. Dnešní porážka byla už šestou ztrátou Schalke 04 v řadě.

Hosté přitom nezačali vůbec špatně. Už ve čtvrté minutě mohl ukončit střelecký půst trvající více než tisíc minut útočník Huntelaar. S jeho střelou si ale poradil brankář Karius. O minutu později už ani nemusel zasahovat, když Choupo-Moting těsně přestřelil.

Gól viděli diváci až v 26. minutě. Po rohovém kopu doputoval míč až ke stoperu Bellovi a netradiční střelec nezaváhal. Pro třiadvacetiletého obránce to byl teprve druhý gól v Bundeslize, už o pět minut později ale přidal třetí. Na začátku byl opět rohový kop, na konci ovšem tentokrát hlava mladého fotbalisty - 2:0.

Dvoubrankový náskok Mainzu mohl sedm minut po přestávce zkorigovat Farfán, míč se ale nevešel mezi tři tyče. Místo toho mohli potřetí skórovat domácí, při přímém kopu Geise zeď k nemilému překvapení brankáře Schalke Fährmanna nadskočila, čehož exekutor standardky využil, míč ale prošel těsně vedle branky. Hráče Mainzu to ale už mrzet nemuselo.