Zpět na » 1. Bundesliga » Ibiševič: Moc bych chtěl dokončit, co jsme načali

1. Bundesliga - Ibiševič: Moc bych chtěl dokončit, co jsme načali

Ibiševič: Moc bych chtěl dokončit, co jsme načali © focus.de - Vedad Ibiševič

0

Líbilo se

20.01. - Pro Hoffenheim to měl být těžký boj o prvenství v Bundeslize, Ibiševič si měl pohodlně dokráčet pro titul nejlepšího střelce Bundesligy. Kvůli těžkému zranění se ale možní ani jedno neuskuteční. Vedad Ibiševič promluvil v rozhovoru o svých nejbližších plánech, podpoře okolí i optimismu.

Vedade, zdá se to jako nejobyčnější otázka ale: Jak se vám daří?

Zatím velmi dobře, děkuji. Samozřejmě, nikdy není hezké ležet v nemocnici, ale operace se povedla a koleno nebolí. Jde to dobře.

Byl to velký šok, když se objevila zpráva, že máte přetržené křížové vazy. Jak jste zareagoval vy?

Po souboji s Jerome Boatengem, který chodí vždy do všeho naplno, jsem hned věděl, že se mi něco stalo. První vyšetření ve Španělsku odhalilo přetržení. Nemohl jsem ale uvažovat nad důsledky, protože jsem okamžitě letěl do Německa na podrobnější prohlídku. Po ní bylo jasno, zranění se potvrdilo.

Určitě vás to také šokovalo...

Hned jsem se snažil myslet co nejpozitivněji. Jedině takhle to půjde. Teď je mou prioritou být znovu zdravý, a proto jsem rád, že operace proběhla tak brzy. Od tohoto okamžiku mohu pracovat na návratu.

Už den po operaci jste mluvil s trenérem Ralfem Rangnickem, telefonoval se sportovním ředitelem Schindelmeiserem a dostal i spoustu povzbuzení od spoluhráčů. Jak na vás zapůsobilo toto?

Kontaktovala mě spousta lidí, převážně přes textové zprávy. Do Německa jsem letěl s Tomislavem Maričem a našim fyzioterapeutem Thomasem Schusterem. Ti se mnou byli celou dobu a i mí spoluhráči mě okamžitě kontaktovali. Znamená to pro mě skutečně hodně. Víc než co jiného chci s nimi zůstat a být s týmem úspěšný.

Co máte na programu v nejbližší budoucnosti?

V nemocnici musím zůstat tak do čtvrtka, pak začnu s rehabilitací. Na koleni mám výztuhu, která dovoluje jen minimální pohyb, ale doufám, že se za pár dní budu moct jít podívat na mužstvo.

Teď budete na zápasy koukat jen z tribuny. To asi nebude příjemné.

V prvních dnech mě nejvíc bolela hlava a srdce. Tak rád bych byl na hřišti a dokončil to, co jsme v první polovině sezony načali. Přeju týmu vše nejlepší a hodně energie, aby mohl pokračovat v tak dobrých výkonech. Celou dobu budu z tribuny povzbuzovat.

Jaké jsou reakce z národního týmu?

Náš reprezentační kouč (Miroslav Blaževič) mě kontaktoval. I z Bosny se mi dostává velké podpory, můj telefon stále zvoní.

Ještě nám řekněte, co se vám v současné době honí hlavou.

Prvních pár dní bylo nesmírně obtížných. Musím nad tou situací přemýšlet. Ale zaujímám pozitivní postoj a pokusím se být stoprocentně fit co nejdříve.

Kam dál?

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
wejsky - 22.01. Odpovědět

škoda je to super kanonyr fakt smula

wejsky

je to velká škoda.Hoffenheimu přeju úspěchy,myslim že by bylo dobře , kdyby BL vyhrál konečně někdo mín známej Smajlík 1 Smajlík 7

djibrilcisse

škoda toho...bez neho to asi hoffenheim nezvládne, uvidíme...ale vážne škoda, lebo je to rodený kanonier

Daceltic

doufám že Bundes ligu nevyhaje hoffenheim pravdu pak byl fotbal jen o penězích ...né že by mi to vadilo v celku si to zaslouži ale přeji to něakému tradičnějšímu klubu Hofíku letos přeji UEFA nebo LM Smajlík 1 Smajlík 6

Tavares96
Michal - 20.01. Odpovědět

chudák. mrtě škoda. hofík musí vyhrát bundesligu

Michal
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články