Zpět na » Serie A » Ibrahimovič se pustil do hvězdy NBA, reakce přišla okamžitě

Serie A - Ibrahimovič se pustil do hvězdy NBA, reakce přišla okamžitě

Ibrahimovič se pustil do hvězdy NBA, reakce přišla okamžitě © skysports.com -

1

Líbilo se

28.02. - Hvězdný americký basketbalista LeBron James vzkázal Zlatanu Ibrahimovičovi, že nikdy nebude ticho a nepřestane mluvit o sociálních otázkách. Švédský fotbalista ho totiž dříve vyzval, aby dělal to, co umí a nevyjadřoval se k politice.

Ibrahimovič ve čtvrtečním rozhovoru uvedl, že sportovci jako James by se měli vyhnout angažmá v politických otázkách a měli by se soustředit na sport, informoval Guardian.

„To, co dělá v NBA je fenomenální, ale já nemám rád, když mluví o politice. Dělej to, v čem jsi dobrý," řekl útočník AC Milán na adresu Jamese.

Hvězda Los Angeles Lakers patří k předním hráčům NBA, kteří bojují proti rasové nespravedlnosti a policejní brutalitě. Švédskému kanonýrovi vzkázal, že ani v budoucnu nezůstane ticho.

„Nikdy nebudu mlčet o věcech, které nejsou v pořádku. Ve svém okolí mluvím o rovnosti, sociální nespravedlnosti, rasismu a jiných palčivých tématech, která trápí naši komunitu. Vím, co se kolem mě děje, protože na své škole mám skupinku více než 300 dětí, které si těmito věcmi procházejí.“

„Já jsem jejich hlasem. Budu ve svých aktivitách pokračovat po celé zemi i ve světě. Není šance, abych se věnoval jen sportu, protože chápu, jakou sílu má můj hlas," řekla legenda NBA.

LeBron James také poznamenal, že v roce 2018 zaznamenal komentáře Ibrahimoviče o poměrech ve Švédsku.

„On je ten, který ve Švédsku mluvil o stejných věcech, protože jeho příjmení není typicky švédské a cítil jakýsi rasismus, když byl mimo hřiště. Vím o čem mluvím. Opravdu nejsem dobrý terč takových poznámek," myslí si LeBron James.

Ibrahimovič tehdy v rozhovoru pro Canal Plus hovořil o skrytém rasismu", cítil se odsunut na vedlejší kolej od médii i veřejnosti ve Švédsku.

„Tohle existuje, jsem si stoprocentně jistý. Je to tím, že se nejmenuji Andersson nebo Svensson. Kdybych se tak jmenoval, věřte mi, bránili by mě i v případě, kdybych vykradl banku," říkal dříve Zlatan, který aktuálně působí v italském AC Milán.

Gabriela Průšová / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
betiu - 01.03. Odpovědět

Kursové sázky - Tenis - 100% spolehlivé informace - www.retixe.blogspot.cz

betiu
Reklama
Reklama
Nejnovější články