Zpět na » Serie A » Inter se s AS Řím snaží domluvit na výměně Sáncheze za Džeka

Serie A - Inter se s AS Řím snaží domluvit na výměně Sáncheze za Džeka

Inter se s AS Řím snaží domluvit na výměně Sáncheze za Džeka © Sky Sports - Prohodí si Alexis Sánchez s Edinem Džekem působiště?

0

Líbilo se

30.01. - Velký hráčský trejd se nám dle zákulisních informací rýsuje na Apeninském poloostrově. Edin Džeko se v posledních týdnech rozhádal s trenérem Paulem Fonsecou, který jej dokonce vyřadil z týmového tréninku, AS Řím se ovšem nedaří v zimním přestupním okně najít kupce pro bosenského forvarda. Tyto trable by mohl pomoci vyřešit konkurenční Inter se svým vlastním útočníkem Alexisem Sánchezem.

Džeko platil od svého příchodu v roce 2015 za oporu klubu z Věčného města. Během probíhající sezóny dokonce nosil kapitánskou pásku, jeho vztahy s nadřízenými se však podle zpráv přímo z Itálie v mžiku rozpadly. Zkušený 34letý snajpr se měl dostat do křížku s koučem Fonsecou, načež byl oddělen od zbytku prvního týmu.

Ideální řešení by pro AS i Džeka samotného v této chvíli představovalo ukončení spolupráce. Nabídky se ale za už tak postaršího borce, který má navíc smlouvu do roku 2022, hledají těžko. Příliš nepřispívá ani specifický herní styl 193 centimetrů vysokého Bosňáka.

S útočníkem byl nějakou dobu spojován Juventus, jenž se o něj snažil údajně také v předchozích přestupních termínech, vážnější se však zdá zájem Interu Milán. Tým pod taktovkou Antonia Conteho by rád poslal opačným směrem Alexise Sáncheze, nabízí se nám tedy přímý hráčský trejd. Výhodou je, že tržní hodnoty obou fotbalistů jsou takřka totožné v oblasti někde kolem 10 miliónů euro.

O Džekovi nebudu mluvit, protože patří AS Řím," řekl na tiskové konferenci před zápasem s Beneventem Conte. „Pokud je u nás někdo nespokojený, pak rádi otevřeme jednání. Nevolám vyloženě po Džekovi, to je úkol pro vedení. Sánchez momentálně je naším hráčem a vyžaduji po něm, aby byl připraven na nejbližší zápas."

Ačkoliv by to při realizaci dohody mohlo vypadat, že vydělá spíše AS Řím, které by tak získalo o dva roky mladšího Alexise, případná aklimatizace každého z hráčů by měla svá specifika. Chilský reprezentant se od neslavného působení v Manchesteru United stále nevzpamatoval a za dvanáct letošních utkání Serie A zapsal dva góly s třemi asistencemi. To Džeko odehrál v domácí soutěži o tři zápasy více, přičemž celkem napočítal sedm přesných zásahů doplněných o jednu gólovou nahrávku.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Džeka bych vyměnil za Girouda. sanchez ještě žije?

ovmartin23
Reklama
Reklama
Nejnovější články