Zpět na » Serie A » Citizens hodlají zacelit díru po Fernandinhovi italským talentem

Serie A - Citizens hodlají zacelit díru po Fernandinhovi italským talentem

Citizens hodlají zacelit díru po Fernandinhovi italským talentem © Daily Mail - Spojí v brzké době Locatelli síly s Guardiolou?

0

Líbilo se

14.01. - Sassuolo je jednoznačně největším překvapením probíhajícího ročníku Serie A. Maličký klub, který donedávna patřil výhradně do nižších soutěží, se rve o účast v evropských pohárech a jeho rychlý růst s sebou pochopitelně přinesl také nová, neokoukaná jména. V hledáčku několika movitých nákupčích má údajně být především středopolař Manuel Locatelli.

Odchovanec akademie Atalanty Bergamo a následně AC Milán byl na San Siru považován za obrovský talent, postupně však vypadl ze sestavy, ve které si již nedokázal najít stabilní místo. Nejdříve skrze hostování a následným přestupem do Sassuola v létě roku 2019 ovšem znovu nastartoval kariéru.

Locatelli, jenž nastupuje výhradně na pozici tvořivého defenzivního záložníka, během této a minulých dvou sezón odehrál v dresu Neroverdi 81 soutěžních zápasů s bilancí pěti gólů a devíti asistencí. Učaroval dokonce i trenérovi italské reprezentace Robertu Mancinimu, pod kterým od zářijového debutu odehrál šest utkání.

Hráče přesně tohoto střihu bude shodou okolností brzy hledat anglický Manchesteru City. 30. června totiž s nejvyšší pravděpodobností vyprší kontrakt Fernandinhovi, dlouhodobému režisérovi hry Citizens. Stratég Pep Guardiola se sice na pozici už předzásobil španělským záložníkem Rodrim, stěžejní post v srdci celého týmu by ale rád zdvojil.

Vzhledem ke konkurenci, kterou prý představuje právě Locatelliho bývalý zaměstnavatel AC Milán a Juventus Turín, však Sassuolo nemíní svou oporu pouštět za částku nižší než avizovaných 30 miliónů liber. Postoj 23letého borce, jehož stávající smlouva běží do roku 2023, lze těžko odhadovat. Dle zákulisních zpráv se ale spíše přiklání variantě případného letního stěhování. Se Sassuolem totiž stále pomýšlí na postup do Ligy mistrů či Evropské ligy a úspěch na domácí scéně.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články