Zpět na » Serie A » Juventus odmítnul bezplatný přestup Özila z Arsenalu

Serie A - Juventus odmítnul bezplatný přestup Özila z Arsenalu

Juventus odmítnul bezplatný přestup Özila z Arsenalu © Sky Sports - Arsenal se s Mesutem Özilem dostal do nezáviděníhodné situace

0

Líbilo se

28.12. - Kauza kolem odstaveného Mesuta Özila trápí Arsenal už od poloviny roku, dosud se ji ale nepodařilo vyřešit. Jeden z nejlépe placených fotbalistů Premier League v probíhající sezóně vůbec nezasáhnul do akce a jen čeká, až mu příští červen skončí smlouva. Mezitím se hráčův agent i samotné vedení Kanonýrů bezúspěšně snaží německého záložníka předčasně upíchnout do jiného klubu.

V lednu roku 2018 zněly na Emirates Stadium zvuky fanfár. Özil, který přišel před sezónou 2013/14 z Realu Madrid za necelých 50 miliónů euro a nějakou dobu platil za nejdražší příchod v historii Gunners, prodloužil smlouvu do 31. června 2021. Arsenal šel s enormně vysokým platem do značného risku, jenž se evidentně nevyplatil.

Výkonnostní křivka 32letého borce šla strmě dolů, podobně jako jeho vztahy s lidmi z klubu. Poslední soutěžní zápas odehrál 7. března, poté se z neznámých důvodů takřka vypařil. S prvním týmem od letního fotbalového restartu jen trénuje. Na vině má být prý několikero faktorů, mezi něž se řadí například neshody s Artetou nebo to, že se ostýchal během těžké finanční krize přistoupit na snížení platu.

Özilův zástupce na Erkut Sögüt by podle všeho svému klientovi rád našel nové působiště už v průběhu ledna, zájem ze strany ostatních celků je však chabý. Jako poslední měl šancí získat mistra světa z roku 2014 pohrdnout Juventus Turín. Arsenal se přitom hodlal vzdát rodáka z Gelsenkirchenu za velmi výhodných podmínek.

Na stole údajně bylo půlroční hostování, během něhož by severolondýnský klub stále platil polovinu Özilova gigantického platu, a následný přestup v létě, kdy by už Stará dáma nemusela za transfer jako takový utratit ani cent.

Dohoda každopádně neklapla a vyjednávací tým kolem kdysi nejváženějšího plejmejkra Premier League musí hledat dále. Zatím nejschůdnější varianta představuje stěhování na bohatý východ. Především s Tureckem má Özil, který se rozhádal s německým svazem, skrze předky vřelý vztah.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

já bych ho nechtěl ani domů zdarma

Vincent12

Tuchel ho přivede do Chelsea doufám... Smajlík 17 Smajlík 18

Blue_Oyster_CFC

Jedno kam pujde, jen at uz proboha jde. Bonus 8mega za vernost uz dostal, plat mu take nikdo nesrazi, klidne at radsi zustava doma nebo at si leti na pul roku na dovcu do turecka. Strasnej zoldak a vyzirka, nejhorsi nakup v nasi historii

HyperioN

co jsem tak četl, tak Arteta prý chce Diega Costu...to je jak z bláta do louže tvl... Smajlík 11

MUFC_RedArmy
Reklama
Reklama
Nejnovější články