Zpět na » Serie A » Cavani v létě upřednostnil United před velkokluby Serie A

Serie A - Cavani v létě upřednostnil United před velkokluby Serie A

Cavani v létě upřednostnil United před velkokluby Serie A © Sky Sports - Edinson Cavani už pálí za Rudé ďábly

5

Líbilo se

11.12. - Vypadá to, že vyhlášený gólostroj Edinson Cavani se po hluchém období dostává zpět do provozní teploty. Uruguayský kanonýr se nerozešel se svým bývalým zaměstnavatelem Paris Saint-Germain zcela v dobrém, nakonec se ale dočkal kontraktu s Manchesterem United a pomalu začíná Red Devils splácet své angažování. Věci se přitom mohly mít poněkud jinak.

Rodák z města Salto sice v Paříži nikdy zcela nepřekročil stín uctívaného Zlatana Ibrahimoviće, ve výsledku ovšem na francouzské půdě napočítal 200 soutěžních gólů. Více v dresu Les Parisiens nenastřílel nikdo jiný, dokonce ani Ibrahimović. Movitý klub s katarskými majiteli mu i přesto nechal v červnu doběhnout smlouvu. 33letý borec se tak nemohl podílet na zisku stříbrných medailí v Lize mistrů.

Cavani se následně musel rozhodovat, kam po ročníku plného zdravotních trablí zamíří. Spekulovalo se například o Atlétiku Madrid, ve hře byl rovněž návrat do Itálie, kde už oblékal barvy Neapole. Právě z Apeninského poloostrova odmítnul Cavani několikeré volání.

„Kvůli tomu, že patřím do rodiny Neapole, jsem nemohl přijmout nabídky z Itálie," řekl samotný hráč pro fanouškovský web svého někdejšího týmu Mondo Napoli. „Chtěl mě Juventus, který se na mě častokrát obracel. Byl tam také Inter. Ale takové gesto jsem vůči Neapolcům nemohl udělat."

V bledě modrých barvách tradičního účastníka Serie A odkopal 184 centimetrů vysoký forvard 138 zápasů, které mu stačily na 104 vstřelených branek. Po Palermu se pro něj stal stadion San Paolo (dnes již Stadio Diego Armando Maradona) další přestupní stanicí na cestě do PSG. Teď ale Cavani píše novou životní kapitolu v Manchesteru United.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, onefootball.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Narozdil od krysy Higuaina

barbossaCFC

ve stopách Ibry :D

Vincent12
Reklama
Reklama
Nejnovější články