Zpět na » Serie A » Zemřel italský velikán a vítěz mistrovství světa Paolo Rossi

Serie A - Zemřel italský velikán a vítěz mistrovství světa Paolo Rossi

Zemřel italský velikán a vítěz mistrovství světa Paolo Rossi © Sky Sports - Paolo Rossi prožil na trávníku fantastické roky

2

Líbilo se

10.12. - Necelé tři dny po úmrtí Diega Maradony se fotbalový svět rozloučil s další modlou neoddělitelně spojenou s Apeninským poloostrovem. Včera nás ve věku 64 let opustil legendární útočník Paolo Rossi. Rodák z Prata se zapsal do paměti a srdcí fanoušků především svými výkony na mistrovství světa 1982, kde Itálii vystřílel zlaté medaile.

Se smutnou novinkou přišla televizní stanice RAI, v jejichž přenosech po konci kariéry Rossi sám objevoval. Informaci následně potvrdila na sociálních sítích o šestnáct let mladší manželka někdejšího fotbalisty Federica Cappelletti. Držitel Zlatého míče za rok 1982 údajně delší dobu bojoval se zdravotními problémy.

Během své aktivní kariéry vystřídal týmy jako Vicenza, Juventus Turín či AC Milán, nejvíce toho ovšem odehrál právě v dresu Staré dámy. Celkem v alpském podhůří napočítal 137 soutěžních utkání, v nichž nastřádal 44 vstřelených branek.

Ještě o úroveň výše však experti obyčejně řadí jeho zásluhy v národním týmu. Světový šampionát 1982 pořádaný Španělskem okořenil šesti góly, za něž získal cenu pro nejlepšího střelce turnaje, a na konci mohl pozvednout trofej pro nejlepší výběr planety. Hlasování novinářských person mu poté vyneslo ocenění Ballon d´Or určené nejlepšímu fotbalistovi kalendářního roku.

V roce 1985 poté s Juventusem ovládnul Pohár mistrů evropských zemí a společně se dvěma scudetty za prvenství v Serii A tak vyhotovil borec s přezdívkou Pablito famózní sbírku trofejí.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, football-italia.net

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články