Zpět na » Serie A » Jorginho by mohl znovu následovat Sarriho, připustil hráčův agent

Serie A - Jorginho by mohl znovu následovat Sarriho, připustil hráčův agent

Jorginho by mohl znovu následovat Sarriho, připustil hráčův agent © Goal.com - Jorginho je v taktickém pojetí Sarriho jako ryba ve vodě

1

Líbilo se

18.11. - Ve sportovní branži jsou podobné vztahy mezi hráčem a trenérem stále vzácnější. Vzhledem k záludnosti trhu a mnohým dalším komplikacím si kouč, který mění zaměstnavatele, může jen zřídkakdy vzít s sebou i některého ze svých svěřenců. Ačkoliv se to Sarrimu právě s Jorginhem v Chelsea příliš neoplatilo, možná se znovu rýsuje obdobný scénář.

Zkušený stratég Maurizio Sarri si za tři sezóny ve službách Neapole vybudoval značný respekt mezi svými kolegy a nezanedbatelnou zásluhu na tom nesl také záložník Jorginho. Brazilský rodák, jenž však obléká reprezentační trikot Itálie, hrál jakožto středový rozehrávač stěžejní roli v celém systému. Když se pak v roce 2018 Sarri chopil šance vést Blues, cítil, že bez Jorginha své myšlenky na ostrovech bude aplikovat stěží.

Odchovanec Hellasu Verona měl sice původně namířeno do Manchesteru City, Chelsea ovšem tuto trasu na poslední chvíli zablokovala a vzala si 180 centimetrů vysokého borce za 57 miliónů euro na Stamford Bridge. Vzájemně prospěšný vztah Sarriho s Jorginhem však v Premier League příliš nevykvetl. Oba se v novém prostředí trápili, což vyústilo ve vyhazov prvně jmenovaného.

Jorginho se příliš nechytil ani ve svém druhém ročníku na západě Londýna, proto přes uplynulé léto vykvetly pochopitelné spekulace o jeho přesunu k Juventusu Turín. Ten totiž tou dobou nevedl nikdo jiný než Maurizio Sarri. I to je ale nyní minulostí, 61letý expert byl po neuspokojivých výsledcích také v tomto případě odvolán.

Maurizio Sarri na tréninku s Jorginhem

„Kdyby Sarri zůstal v Juve, možná by tam přestoupil," přiznal zpětně pro web Calciomercato Jorginhův agent Joao Santos. „S trenérem má silné osobní i profesionální pouto. Čekáme, kde podepíše. Pokud by to byl velký klub v Itálii, Jorginho by mohl jít za ním."

Faktem však je, že jen za prvních několik kol anglické nejvyšší soutěže se poměry výrazně změnily. Jorginho při absenci Césara Azpilicuety v úvodních dvou kolech navléknul kapitánskou pásku a celkem za sedm ligových utkání vstřelil tři branky. Trenér podstatně modernějšího střihu Frank Lampard mu věří, středopolař má navíc s Chelsea platnou smlouvu do roku 2023.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, onefootball.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Eidur - 19.11. Odpovědět

Myslím, že tohle je poslední flek, kde nás opravdu tlačí bota. Kreativní, defenzivní záložník stylu Fabre. A tady ten Giuseppe je fakt slabý.

Eidur

Mohli by zkusit štěstí v AC Milán a vrátit konkurenci do Serie A.

MESSIFCB

ac milán vede ligu

ovmartin23
Wazz - 19.11. Odpovědět

to má váhu asi jako ji vedl týden Southampton v PL...

Wazz
F4BRE - 19.11. Odpovědět

Poslední prohra v lize 8.3. To už podle mě váhu má

F4BRE
Wazz - 19.11. Odpovědět

v laufu jsou o tom žádná ..otázka času kdy se probere juve a spol nejsou zas tak daleko bodově

Wazz

běž už

ovmartin23
Reklama
Reklama
Nejnovější články