Zpět na » Serie A » Traoré do Serie A? Svalnatý rychlík byl nabídnut Juventusu

Serie A - Traoré do Serie A? Svalnatý rychlík byl nabídnut Juventusu

Traoré do Serie A? Svalnatý rychlík byl nabídnut Juventusu © 90min.com - Působení na Apeninském poloostrově si možná zkusí Adam Traoré

2

Líbilo se

09.09. - Jeho statná postava je ve fotbalových kruzích výjimkou, Adama Traoré však výbušnost a fyzickou sílu přetavil ve své hlavní zbraně, kterými opora Wolverhamptonu Wanderers dráždí nervy snad veškerých obránců Premier League. Na ostrovech by ale už příliš dlouho vydržet nemusel. Jorge Mendes, známý portugalský agent, údajně mládežnického španělského reprezentanta doporučil zástupcům Juventusu Turín.

O rodáka z nehostinného barcelonského předměstí L´Hospitalet byl přes přestupní období obecně zájem. Spekulace anglických médiích spojovaly Traorého jméno s tamními giganty Manchesterem United, Manchesterem City a Liverpoolem. Ze zahraničích klubů se hovořilo o další lukrativní variantě v podobě Bayernu Mnichov.

Samotný fotbalista a jeho stávající zaměstnavatel by ovšem podle všeho byli radši za angažmá pro změnu u italského giganta. 24letého křídelníka totiž zmiňovaný Jorge Mendes, jenž úzce spolupracuje s portugalsky orientovanými Wolves, doporučil Juve. Stará dáma má mít možnost podepsat borce s kořeny v Mali za přestupní částku 70 miliónů euro.

Potenciálnímu přesunu napovídají rovněž uniklé zprávy z kabiny turínského mančaftu Andrey Pirla. Dvojice Douglas Costa, Fernando Bernadeschi, která nastupuje právě na pravé straně ofenzivní linie, si prý pomalu balí kufry a vyhlížínové působiště. Otázkou zůstává, jak by takticky svázanější italská liga seděla Traorému.

178 centimetrů vysoký forvard se fotbalově vyučil ve vyhlášené akademii Barcelony, pořádnou šanci na seniorské scéně se ale vydal hledat do anglických soutěží. Přes zprvu nevýrazné etapy v Aston Ville a Middlesbrough se zdárně dostal do Wolverhamptonu. Během uplynulého ročníku Premier League zaznamenal čtyři vstřelené góly a devět asistencí.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

70 milionu Eur za 4 9 je kryplbída, Traore se mi na hřišti líbí, nejspíš by v lepším týmu měl o kus lepší čísla, ale osobně z měho mám pocit, že mu jde spíš o to jak na hřišti vypadá, koho si obhodí a kolik hráčů oběhne. Pak to vždycky nakonec nějak dojebe. Je dobrej na lavici na posledních dvacet minut.

barbossaCFC
Reklama
Reklama
Nejnovější články