Zpět na » Serie A » Higuaín opustí Serii A. Zájemce má v Číně, USA i zbytku Evropy

Serie A - Higuaín opustí Serii A. Zájemce má v Číně, USA i zbytku Evropy

Higuaín opustí Serii A. Zájemce má v Číně, USA i zbytku Evropy © 90min.com - Gonzalo Higuaín si hledá nového zaměstnavatele mimo Itálii

0

Líbilo se

02.09. - Argentinský útočník bude vyřazen z kádru Juventusu Turín po čtyřech letech, kdy jakožto kmenový hráč patřil hegemonovi Serie A. Odchod svého bratra a klienta v jedné osobě potvrdil Nicolas Higuaín, který funguje jako Gonzalův agent. Oběma stranám ještě zbývá dojednat, jakým způsobem se jejich cesty rozejdou. Zahraniční média se přiklání k rozvázání smlouvy a bezplatnému přesunu jinam.

Pravdivost spekulací potvrdil pro Tuttosport právě Nicolas Higuaín. „Gonzalovi běží kontrakt ještě pro příští ročník, ale klub s novým trenérem Andreou Pirlem usoudili, že pro bratra už v mužstvu není místo. Musíme se tedy dohodnout na tom, jak ukončíme spolupráci. Musí to být výhodné jak z našeho pohledu, tak pro Juventus."

V rozhovoru rovněž oznámil, kde by slavnější sourozenec mohl zakotvit. Nabídky prý již přišly z Francie, Anglie, Španělska, Číny a Spojených států amerických, žádná jednání však zatím nejsou v pokročilé fázi. 32letý forvard už v každém případě nechce pokračovat v Serii A. Na Apeninském poloostrově mimo hostování v Chelsea působil od roku 2013.

Několik zdrojů navrhuje zajímavé vyústění situace. Gonzalův druhý bratr, o tři roky starší ofenzivní záložník Federico Higuaín, se začátkem kalendářního roku upsal D.C. United, přičemž na trávnících MLS se poprvé objevil již před osmi lety. Za oponou se tedy možná rýsuje rodinné shledání ve Washingtonu.

Fotbaloví experti by se ovšem jednoznačně shodli, že Gonzalo Higuaín ještě má kopané na starém kontinentu co dát. Ačkoliv v dresu Staré dámy vstřelil během 149 soutěžních utkání 66 gólů, nikdy se nestal miláčkem tribun, jako tomu bylo dříve v Neapoli. Tržní hodnota někdejšího snajpra Realu Madrid činí i přes dopady ekonomické krize přibližně 15 miliónů euro.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články