Zpět na » Serie A » Matuidi rozvázal smlouvu s Juventusem. Namířeno prý má do zámoří za Beckhamem

Serie A - Matuidi rozvázal smlouvu s Juventusem. Namířeno prý má do zámoří za Beckhamem

Matuidi rozvázal smlouvu s Juventusem. Namířeno prý má do zámoří za Beckhamem © 90min.com - Blaise Matuidi už další start v Juventusu nepřidá

2

Líbilo se

13.08. - Nečekaného konsenzu dosáhli zástupci Blaise Matuidiho a Juventusu Turín. Středopolař působil na Apeninském poloostrově od roku 2017, kdy s tamním hegemonem podepsal kontrakt na následující čtyři roky. Tato dohoda se ovšem nenaplní. Obě strany totiž předčasně ukončily spolupráci. Francouz se už údajně domluvil s americkým Interem Miami, jehož řady během nejbližších týdnů posílí.

Pod trenérem Mauriziem Sarrim, který byl po předčasném konci v Lize mistrů z minulého týdne zbaven funkce, přitom Matuidi letos odkopal 45 soutěžních zápasů. Podobně bohatý obnos herní minutáže obdržel i v průběhu dvou předcházejících sezón. 33letý mistr světa s tržní hodnotou o něco málo přesahující 10 miliónů eur už ale neokusí metody nově jmenovaného Andrey Pirla.

Celému procesu jistě výrazně pomohl hráčův agent Mino Raiola, jedna z nejkontroverznějších postav fotbalového byznysu. Ital, který mimo jiných obhajuje také zájmy Zlatana Ibrahimoviće či Paula Pogby, podle zahraničních médií domluvil Matuidimu exotické angažmá na slunné Floridě.

84násobný reprezentant země galského kohouta se možná brzy stane zaměstnancem svého bývalého spoluhráče z PSG Davida Beckhama. Právě částečný vlastník nově vzniklého celku MLS Interu Miami prý na příchodu velkého jména poctivě pracuje. V minulosti spekulace spojovaly s Beckhamovým projektem i jiná velká jména, například Edinsona Cavaniho či Luíse Suáreze.

Kouč Andrea Pirlo se bude muset nějakou dobu obejít i bez zadáka de Ligta

Blaise Matuidi se na velkou scénu poprvé podíval v dresu Troyes, načež se v roce 2007 přesunul do Saint-Étienne. Z domoviny se rodák z Toulouse nemusel stěhovat ještě dalších deset let, před ročníkem 2011/12 totiž za 8 miliónů eur posílil Paris Saint-Germain. Starou dámu už přestup defenzivně laděného borce vyšel na 25 miliónů eur.

Juve se bude muset rovněž vypořádat s dočasnou absencí Matthijse de Ligta. Někdejší kapitán Ajaxu, jehož loňský přesun mimochodem také upekl obchodník Raiola, podstoupil dopředu avizovanou operaci ramene a na základě předběžných zpráv se očekává, že by mohl chybět až tři měsíce.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Beckham Smajlík 18 Smajlík 17 jedinej gramotnej gotbalista z ročníku 92’ kterej se dokázal bez asistence sociálního pracovníka podepsat. Naopak, jeho asistence tvořili dějiny a kdyby se na reprezentačním srazu mládeže nepopral s Duberrym, jeho cesta by nemohla vést jinam, než domů, do Chelsea, do klubu který vždy uctíval.
Matuidy je posila jak víno a s Kantem nejlepší střední záložník na světě Smajlík 17

barbossaCFC

Spíš s Loftusem-Cheekem

Tomguncz1
Reklama
Reklama
Nejnovější články