Zpět na » Serie A » AC Milán se rozhodlo přetavit hostování klíčového stopera v přestup

Serie A - AC Milán se rozhodlo přetavit hostování klíčového stopera v přestup

AC Milán se rozhodlo přetavit hostování klíčového stopera v přestup © 90min.com - Simon Kjaer se s konečnou platností přesouvá do města módy

0

Líbilo se

16.07. - Trenér Stefano Pioli může definitivně počítat se službami obránce Simona Kjaera. Dánský reprezentant se po neúspěšném půlroce v dresu konkurenční Atalanty Bergamo přesunul do AC Milán na další hostování. Tentokráte však svého nového zaměstnavatele zaujal o poznání více a v mateřské Seville si už může dobalit i poslední kufry.

Oficiální potvrzení Kjaerova trvalého přesunu v hodnotě 3.5 miliónů eur včera Rossoneri zveřejnili na svých webových stránkách. 31letý bek se tradičnímu klubu upsal na následující dvě sezóny. Opačným směrem, tedy z Milána do Sevilly, by údajně měl zanedlouho zamířit záložník Suso, který v Andalusii rovněž hostoval. Jeho opce se podle zahraničních médií zaktivuje postupem španělského mančaftu do Ligy mistrů.

Fotbalový světoběžník Kjaer přitom zažívá další nevšední sezónu. Její úvodní polovinu strávil v Atalantě Bergamo, kde se ovšem nedokázal adaptovat na ofenzivní herní styl náročného kouče Giana Piera Gasperiniho. Rodák z města Horsens se nakonec prosadil až v 60 kilometrů vzdáleném Miláně.

Na San Siru se okamžitě zařadil mezi opory mužstva a i přes táhlou koronavirovou přestávku vytvořil s Andreou Romagnolim stabilní stoperské duo. I s jeho výrazným přispěním se dlouhodobě tápající tým posunul z desátého místa až na dosah pozic zajišťujících evropské poháry. Můžeme-li zmínit hokejovou statistiku +/-, Kjaer je se svým +11 jednoznačně nejlepší z týmu, což shrnuje jeho pozitivní přínos.

Svou profesionální kariéru začal jako osmnáctiletý v Midtjyllandu. Na velké scéně se následně poprvé ukázal právě v Itálii, konkrétně mu dalo šanci Palermo. Následovala povětšinou krátká působení ve Wolfsburgu, AS Řím, Lille, Fenerbahçe, Seville a zmiňované Atalantě. Kjaer navíc nosívá kapitánskou pásku u národního výběru Dánska.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články