Zpět na » Serie A » Inter slevil ze svých požadavků za Škriniara. Zájem projevil Manchester City

Serie A - Inter slevil ze svých požadavků za Škriniara. Zájem projevil Manchester City

Inter slevil ze svých požadavků za Škriniara. Zájem projevil Manchester City © 90min.com - Na Milana Škriniara mají zálusk šejci z Manchesteru City

1

Líbilo se

13.07. - Stoper Milan Škriniar se během posledních tří let vyšvihnul v dresu Interu Milán mezi nejlepší a zároveň nejžádanější zboží italské Serie A. Již na jaře zahraniční média informovala o potenciálním přesunu na ostrovy, kde se po něm mělo doptávat hned několik klubů. Nyní, když Slovákův stávající zaměstnavatel snížil svou minimální prodejní cenu, vystoupil z řady jako nejpravděpodobnější kupec Manchester City.

Sky Blues byli s rodákem ze Žiaru nad Hronom už asociováni vícekrát, v průběhu letního okna by se ovšem přestup konečně mohl zrealizovat. Arabské majitele City původně odrazovala částka šplhající ke 100 miliónům eur, kterou za svůj klenot Inter žádal. Škriniar navíc spekulace dočasně přehlušil loňským prodloužením smlouvy až do června roku 2023.

Letos ale už Nerazzurri údajně povolili, když veškerým zájemcům dali na vědomí, že jim za 25letého beka bude stačit 40 až 50 milionů eur, tedy suma přibližně odpovídající fotbalistově tržní hodnotě. Na tuto návnadu se prý okamžitě chytil právě Manchester City, jehož trenéru Pepu Guardiolovi vyjma Aymerica Laporta chybí konzistentnější střední obránce světové úrovně. Vedení organizace podle všeho pomalu připravuje konkrétní nabídku.

Zdali však tuto dohodu Cityzens opravdu dovedou do zdárného konce, z velké části závisí rovněž na dnešním rozhodnutí Mezinárodní sportovní arbitráže o (ne)účasti manchesterského celku v nadcházejících dvou ročnících Ligy mistrů. Pokud bude klub z Etihad Stadium uznán vinným, očekávají se značné problémy s udržením klíčových hráčů. Podobně komplikované by bylo rovněž lákání posil odjinud.

Naopak Internazionale v případě, že dnes večer vyhraje nad Turínem FC, si zajistí účast v Champions League se čtyřzápasovým předstihem. Značnou zásluhu na tom nese také odchovanec Žiliny a bývalý hráč Sampdorie Janov. Škriniar se ve tříobráncovém systému trenéra Conteho pasoval do pozice rozehrávajícího stopera s precizní prací na balónu.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články