Zpět na » Serie A » Pokud Pogba chce zpátky do Juventusu, bude se muset smířit s výrazným snížením platu

Serie A - Pokud Pogba chce zpátky do Juventusu, bude se muset smířit s výrazným snížením platu

Pokud Pogba chce zpátky do Juventusu, bude se muset smířit s výrazným snížením platu © 90min.com - Změní Paul Pogba přes léto působiště?

1

Líbilo se

27.05. - Ještě přednedávnem o sobě mohl prohlašovat, že je nejdražším fotbalistou planety. Vyplatila se však Manchesteru United koupě Paula Pogby? Drtivá většina fanoušků Manchesteru United by jistě nesouhlasila. Teď si výstřední středopolař pohrává s myšlenkou návratu do Juventusu, realizace odchodu z Old Trafford ale nebude snadná.

Již v akademiích US Torcy a Le Havre jej řadili mezi nejnadanější fotbalisty nové generace. Po přestupu do Manchesteru však jeho rozvoj zakolísal a 191 centimetrů vysoký záložník se vydal hledat štěstí na Apeninský poloostrov. V dresu turínského velkoklubu odehrál mezi lety 2012 a 2016 několik skvělých sezón, aby jej poté za tehdy rekordní částku 105 miliónů eur vykoupili zpět Red Devils.

Ať už hrál v United pod Mourinhem nebo Solskjaerem, vždy jej fotbaloví experti pasovali na budoucího kapitána. Mistr světa z předminulého roku ale na poli Premier League nedokázal ustálit své výkony a za svůj často nedisciplinovaný projev na trávníku i mimo něj sklízí od legendárních hráčů Manchesteru nešetrná slova kritiky.

Pogba v Juventusu zářil

Že by návrat pod vrcholky Alp? Byla by to sice vskutku nevšední situace, ani jedna ze zainteresovaných stran se však dohodě nebrání. Pogba má na Old Trafford smlouvu do června 2021 s opcí na další rok. Větším problémem ovšem je Francouzův plat, který momentálně činí astronomických 12 miliónů eur ročně. Juve přitom podle zahraničních médií nehodlá jít nad 9 miliónů.

Ani přestupní částka zatím zdaleka není vyřešeným tématem. Klub z červené části města Manchester požaduje rovných 100 miliónů eur, případně nižší sumu s kompenzací v podobě hráčské náhrady. Vzhledem k ekonomickým potížím spojeným s koronavirovou pandemií se jako pravděpodobnější jeví právě druhá varianta.

V United mají zálusk na jednoho z dvojice Alex Sandro, Merih Demiral, na pozici levého beka a středního obránce jim totiž schází hráči světové úrovně. Juventus si však obou zmíněných fotbalistů vysoce cení a raději by „obětoval” Rabiota, Ramseyho či Douglase Costu.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

...tož to má smůlu , Ralphík ho nepustí je to nový kapitán čučkařů a on s ním počítá ,klidně mu zvedne plat aby neodcházel Smajlík 2 Smajlík 2

TuffGong
Wazz - 27.05. Odpovědět

foldyna zas nemá na nervitin tak vypisuje sračky Smajlík 2 Smajlík 2 heil hnítek

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články